روستای چغر یکی از روستاهای گردشگری شهرستان کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,495 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:56 ب.ظ، یکشنبه، 11 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

کمی آن سو بداز روستای میاندره روستای نمایان میشود که چغر نامیده میشود…روستای با مردمی خونگرم و زیبا…هوای دلنشین در بهار و تابستان و پاییز و زمستانی زیبا با جاذبه های خداوند درآن

139307228485721به گزارش رادکانا وبلاگ جاذبه های گردشگری کردکوی نوشت: کمی آن سو بداز روستای میاندره روستای نمایان میشود که چغر نامیده میشود…روستای با مردمی خونگرم و زیبا…هوای دلنشین در بهار و تابستان و پاییز و زمستانی زیبا با جاذبه های خداوند درآن…بوی گلهای زیبای بهاری و لطافت میوه های جنگلی و باغی چغر هرگردشگری را به تفکر در درباره محیط زیبای ان وامیدارد…هنگام قدم زدن در روستا با مردمانی خونگرم که مهربانی از زبان انان ناشی میشود و همچنین بوی نان محلی (تندیر نون) فضای روستارا براز عطر می گند.

 

این روستا درشهرستان کردکوی در دهستان سدن‌رستاق شرقی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۲۸ نفر (۳۴خانوار)بوده‌است – خانواده های چقری – چقری مفرد و امیرلطیفی از خانواده های قدیمی آن محسوب میشود.

 

علت کمی جمعیت روستا بخاطر نبود امکانات کافی ، کسب کار که به شهرهای اطراف مهاجر کرده اند. روزهای آخر هفته بیشتر انان به روستا برمیگردند

 

شغل مردم چغر کشاورزی ،دامداری و باغداری می باشد.بیشتر خانه روستا از چوب بوده که با توجه به جاذبه های روستا هم اکنون طرح توسعه هادی روستا و ساخت وسازهای جدید درحال انجام است. روستای چغر می تواند یکی از روستای های طرح گردشگری مطرح باشد اگر سازمان میراث فرهنگی شهرستان کردکوی طرح ان را به استان ارائه دهد می تواند موجب جذب گردشگران به این روستا شود.

 

ارسال نظر