رونمایی از کتاب جغرافیای تاریخی کردکوی در هفته کتاب و کتابخوانی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,145 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:42 ق.ظ، سه شنبه، 28 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

کتاب جغرافیای تاریخی کردکوی با حضور دکتر غلامرضا منتظری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوی مدیر کتابخانه های عمومی استان، فرماندار کردکوی، مسئولین شهرستانی و دانش آموزان در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی رونمایی شد.

IMG_0027به گزارش خبرنگار رادکانا، کتاب جغرافیای تاریخی کردکوی با حضور دکتر غلامرضا منتظری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوی مدیر کتابخانه های عمومی استان، فرماندار کردکوی، مسئولین شهرستانی و دانش آموزان در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی رونمایی شد.

کتاب جغرافیای تاریخی کردکوی کتابی در زمینه جغرافیا و تاریخ شهرستان کردکوی، به نوعی جغرافیای محیطی و طبیعی، جغرافیای انسانی و تاریخی می باشد.

این کتاب پیشینه تاریخی کردکوی از تمیشه باستان تا معاصر را در بر می گیرد.

در این کتاب به مسائلی همچون فرهنگی و اجتماعی، جمعیت و اقوام و طوایف به انزمام عملکرد در یک سال شمسی و یک سال قمری پرداخته شد.

عملکرد یک سال شمسی یعنی به تمامی رویدادهای یک سال شمسی که در آئین و آداب و رسوم کردکوی اتفاق می افتد را مورد بررسی قرار داده و همچنین عملکرد یک سال قمری را هم به این شکل مورد بررسی قرار داده و به تمامی آداب و رسوم سال قمری اشاره کرده و آنان را مورد بازبینی و معرفی کرده است.

این کتاب توسط قربان جعفری و مرحوم دکتر ابوالحسن شهواری نوشته شده و به چاپ رسید.

تألیف این کتاب به مدت 2 سال به طول انجامید که متأسفانه دکتر ابوالحسن شهواری در ادامه مسیر به دلیل ایست قلبی به رحمت خدا رفت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

IMG_0029

IMG_0033

ارسال نظر