روگذر ۳۸ میلیاردی لیوان شرقی چه زمانی به بهره برداری می رسد/ وعده ای که تحقق پیدا نکرد!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 324 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:28 ب.ظ، جمعه، 27 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

رو گذر روستای لیوان شرقی که طبق گفته مسئولین استانی بنا بود در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری کامل برسد، چرا این وعده با توجه به تکمیل زیر ساخت آن، به بهره برداری نمی رسد.

زیرگذربه گزارش سرویس اقتصادی رادکانا، روستای لیوان شرقی با دارا بودن جمعتی بالغ بر 3هزار نفر به عنوان پر جمعیت ترین روستای غرب گلستان محسوب می شود.

موقعیت مکانی این روستا به گونه ایست، که ما بین دو جاده قدیم و سراسری واقع شده است و اغلب کشاورزان این منطقه زمین های آن ها در بر جاده سراسری و نزدیک به ساحل خلیج گرگان می باشد.

همچنین با وجود قرار داشتن امام زاده حبیب الله (ع) که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) میباشد، قبور درگذشتگان این روستا و روستاهای همجوار در این منطقه وجود دارد.

با توجه به شرایط حاکم در این منطقه، وجود یک رو گذر و یا زیر گذر در این نقطه از استان مهم تلقی شد که توسط کارشناسان وقت، مراحل اجرایی احداث رو گذر، عملیاتی شد.

بر اساس این گزارش، این روگذر با دهانه 25 متر، عرض 10 متر و ارتفاع 5/5 متر آزاد است که اکنون در حال تکمیل رمپ (ورودی و خروجی ایمن) در دو طرف متصل به پل بوده و هم چنین نرده ها و پیاده روهای آن احداث شده است.

همچنین، این پروژه در ابتدا قرار بود به صورت زیرگذر اجرا شود که به دلایل فنی و کارشناسی به تقاطع روگذر تبدیل شده است.

48

*اما هدف اصلی احداث این روگذر در این نقطه از استان چه بود؟

اهداف اصلی اجرای این پروژه، ایمن سازی، کاهش خطرات احتمالی ناشی از حوادث رانندگی، افزایش ارتباط روستاهای جنوب بزرگراه به بخش های شمالی، تردد سریع و راحت ادوات کشاورزی بدون تردد در سطح محور اصلی و تردد روستاییان منطقه به اراضی کشاورزی و هم چنین وجود آستانه مبارک امام زاده حبیب ا.. و مزار شهداء بوده است.

با این حال، 90 درصد کار این رو گذر 38 میلیارد ریالی به اتمام رسیده است اما متاسفانه این پروژه که وعده اتمام آن در سال 1393 از سوی مسئولین داده شده بود تحقق پیدا نکرده است که گلایه مردم این روستا ها را در پی داشته است.

* پروژه ای که تنها نیاز به روکش آسفالت دارد

این رو گذر که عملیات زیر ساختی آن به اتمام رسیده است، و تنها نیاز به روکش آسفالت دارد، چرا این عمل از سوی ادارات مربوطه انجام نمیشود؟

آیا حق مردم این منطقه در این نیست که این پروژه هر چه زودتر به اتمام برسد و یه خسته نباشید به مسئولین امر داده شود؟

چرا با توجه به وجود این بودجه گزاف، این روگذر در سال 1393 به بهره برداری نرسید؟

حال با توجه به مطالب گفته شده، مردم این روستا ها، خواهان مطالبه خود از مسئولین هستند و انتظار دارند که این رو گذر هر چه زودتر تکمیل شود.

لازم به ذکر است، روستای لیوان شرقی در غرب گلستان واقع شده است که حد فاصل آن با شهر بندرگز، 7 کیلومتر میباشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر