رویدادهایی که در عرصه هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد افسانه نبود بلکه حماسه بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 740 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:06 ق.ظ، دوشنبه، 16 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

یادواره شهدای دانش آموزی با محوریت دانش آموز شهید حسن علی فرصاد خراسانی با حضور دکتر عتیقی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان در شهرستان کردکوی برگزار شد.

IMG_0166به گزارش خبرنگار رادکانا، یادواره شهدای دانش آموزی با محوریت دانش آموز شهید حسن علی فرصاد خراسانی ساعت 10 صبح روز گذشته با حضور دکتر عتیقی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان و حجت الاسلام محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی،  بهروز مازندرانی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان، پدر شهید حسن علی فرصاد خراسانی و تعداد کثیری از دانش آموزان در سالن اجتماعات کانون فرهنگی ورزشی بسیج کردکوی برگزار شد.

دکتر عتیقی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان ضمن عرض تبریک بمناسبت گرامیداشت دهه فجر و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: بزرگداشت های شهدا به این منظور برگزار می شود تا ما راه را گم نکنیم همانا این یادمان ها یادآور رشادت و ایثار ملتی وفادار به ولایت و رهبری است پس باید در هر چه بهتر برگزار شدن آن تلاشی مضاعف کنیم.

دکتر عتیقی در ادامه افزود: شهدا رقتند کاری حسینی کردند و ما ماندیم و حتما باید کاری زینبی انجام دهیم. کار زینبی رسالتی است که جنسیت نمی شناسد در این صورت اگر ما در یادمان شهدا حضور پیدا می کنیم و یا به هر نحوی برای برگزاری آن زحمت می کشیم کاری زینبی می کنیم.

ایشان با اشاره به جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا بیان داشتند: در این عرصه که ما عنوان می کنیم کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا واقعیت امر این است که جنگ تمام نشده است بلکه ماهیت و میدان جنگ تغییر کرده است و رسالت ما این است که میدان جنگ را بشناسیم تا در این دوران یزید میدان نباشیم.

وی ادامه داد: شهدای ما در آن زمان، عرصه و میدان را تشخیص دادن و حسینی شدند که ما هم باید میدان حسین (ع) را از میدان یزید تشخیص دهیم.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش با توجه به هشت سال جنگ تحمیلی بر این نکته تاکید داشت: آن رویدادهایی که در عرصه های هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد افسانه نبود بلکه حماسه بود، حماسه ای که هیچگاه از ذهن ملت ایران خارج نمی شود و یادآور رشادت و ایثار مردم ولایتمدار ایران اسلامی است.

اجرای سرود دسته جمعی دانش آموزان، اجرای گروه سرود دانش آموزشی در وصف شهدای هسته ای، نمایش کلیپ شهید حسن علی فرصاد خراسانی، مداحی ذاکر اهل بیت و تقدیر از پدر بزرگوار شهید فرصاد خراسانی  از برنامه های اجرایی این یادمان بود.

IMG_0165

ارسال نظر