رژه نیروهای مسلح در ۵ شهرستان گلستان / اجرای ۷۳۰ برنامه متنوع در هفته دفاع مقدس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 528 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:11 ب.ظ، سه شنبه، 26 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در پنج شهرستان گرگان، گنبد کاووس، آزادشهر، علی‎آباد کتول و بندر گز برگزار می‎شود.

showimage.aspx

به گزارش رادکانا به نقل از  اسپی دژ ، علیرضا جمشیدی در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس در استان اظهار داشت: امروز باید بدانیم که منافع ملی ما از مسیر ادبیات و گفتمان دفاع مقدس قابل تأمین و تضمین است.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس درس پایداری، شجاعت و مقاومت بود و اگر امروز میبینیم که سوریه بیش از 28 ماه در مقابل دشمنان خود مقاومت میکند، به این دلیل است که ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس در آنجا حاکم شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان افزود: نسل امروز ما باید واقعیات گذشته را بدانند و آگاه باشند که ایران 35 سال قبل در چه جایگاهی قرار داشت و حال در چه جایگاهی است و ما وضعیت امروزمان را مرهون دفاع جانانه و مقدس ملت، در مقابل دشمن متجاوز و هم‌پیمانان ابرقدرتش هستیم که موازنه قدرت را به هم زده و دستاوردی را نصیب کشور ما ساخت که امروز ایران اسلامی به عنوان یک کشور نقشآفرین در تحولات منطقه و جهان تأثیرگذار است.

جانشین رئیس ستاد برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس در استان گلستان خاطرنشان کرد: اگر میبینید که ایران اسلامی تا به حال در مقابل تمامی تهدیدات دشمنان مصون مانده، به دلیل حاکم بودن فرهنگ دفاع مقدس و ادبیات استقامت، مقاومت و حفظ ارزشها و معنویات است که ضرورت انتقال این فرهنگ را به نسلهای بعدی نمایان میسازد.

وی اظهار داشت: اینکه ما اصرار داریم که برخی از مناسبتها برجسته و پررنگ شده و فراگیری عمومی داشته باشد، اولا برای نشر فرهنگ دینی و ثانیا حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

جمشیدی با اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب که فرمودند باید روایت درستی از دفاع مقدس صورت پذیرد، گفت: باید همواره عبرتها را مرور و درسها را مشق کنیم و اگر این حادثه بزرگ را بدرستی روایت کنیم، اثرات آن ماندگار خواهد شد.

وی تأکید کرد: نقش اقتدار، وحدت‌بخشی، همبستگی، مشارکت عمومی و مردمی دفاع مقدس باید به درستی تبیین شده و این الگوی معنویت، مقاومت و ایثار برای خودباوری هر چه بیشتر مردم در جامعه پررنگ شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان یادآور شد: در طول 400 سال اخیر 25 جنگ به کشور ما تحمیل شده که غالب آنها از سوی دولت عثمانی صورت گرفته است و در اکثر این جنگها ما شکست خوردهایم اما در طول هشت سال دفاع مقدس با تفکر بسیجی جانانه از میهنمان دفاع کردیم و حتی یک وجب از خاکمان را به دشمن متجاوز ندادیم و این همان چیزی است که باید برای نسل امروز ما تبیین شود.

بیش از 730 برنامه متنوع در هفته دفاع مقدس در استان اجرا میشود

وی به اجرای بیش از 730 برنامه متنوع در سطح استان، در طول هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: مهمترین این برنامهها رژه نیروهای مسلح است که در پنج شهرستان گرگان، گنبد کاووس، آزادشهر، علیآباد کتول و بندر گز صورت میگیرد.

جمشیدی از برگزاری نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس در جنب فرمانداری گرگان خبر داد که از 31 شهریورماه به مدت یک هفته پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

وی همچنین برپایی درمانگاههای صلواتی، همایش ایثارگران سنگرسازان بیسنگر استان، دیدار با خانوادههای معظم شهدا، همایش پیشکسوتان دفاع مقدس در تپه نورالشهدا، برگزاری مسابقه وبلاگنویسی با موضوع دفاع مقدس، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و عطرافشانی گلزار شهدای سراسر استان را مهمترین برنامههای هفته دفاع مقدس در استان ذکر کرد.

ارسال نظر