رکورد خرید گندم در کردکوی شکسته شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 388 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:30 ب.ظ، شنبه، 6 تیر، سال 1394 نظرات یک نظر

جمالی: این رقم نسبت به سال گذشته از نظر میزان برداشت ۱۱% درصد و از نظر سطح زیر کشت و نیز به همین میزان افزایش داشته و در مجموع ۷۴۰۹۸ تن در مراکز خرید از مردم گندم خریداری شده است که این مقدارخرید حداقل در بیست سال گذشته بی سابقه بوده است.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، مجتبی جمالی فرماندار با اشاره به اینکه در سال زراعی جدید کشت محصولات پاییزه شهرستان بویژه گندم بیش از 55800 تن از 14127 هکتار زمین (بیش از 98%) برداشت شده است گفت: این رقم نسبت به سال گذشته از نظر میزان برداشت 11% درصد و از نظر سطح زیر کشت و نیز به همین میزان افزایش داشته و در مجموع 74098 تن در مراکز خرید از مردم گندم خریداری شده است که این مقدارخرید حداقل در بیست سال گذشته بی سابقه بوده است.

رئیس شورای کشاورزی شهرستان ضمن تقدیر از زحمات همه کشاورزان زحمتکش و کارشناسان دلسوز جهاد کشاورزی که کشاورزان را در امر کاشت، داشت و برداشت با دانش روز آشنا می کنند، گفت: متوسط برداشت به ازای هر هکتار 3950 کیلوگرم بوده است.

فرماندار کردکوی افزایش سطح زیر کشت، شرایط اقلیمی مناسب، رعایت اصول کارشناسی و همکاری تنگاتنگ کشاورزان و کارشناسان جهاد کشاورزی را در افزایش میزان برداشت این محصول استراتژیک موثر دانست و افزود: دیگر محصولات زراعی کشت پاییزه از جمله جو از 233 هکتارزمین کشت شده تاکنون 811 تن تحویل مراکز خرید شده است و متوسط برداشت این محصول نیز 3700 کیلوگرم در هر هکتار بوده است.

جمالی میزان برداشت محصول کلزا را در سال جدید زراعی 218 تن اعلام کرد و گفت: این میزان برداشت از 149 هکتار زمین می باشد که متوسط برداشت از هر هکتار 1470 کیلوگرم می باشد.

انتهای پیام/

محمد م می گوید:

ماشاءالله به گندم کاران

ارسال نظر