ریزش ساختمان ۴ طبقه‌ در مشهد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 432 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:19 ب.ظ، جمعه، 4 اردیبهشت، سال 1394 نظرات بدون نظر

مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: صبح امروز یک ساختمان چهار طبقه‌ واقع در خیابان پیروزی مشهد به دلیل عدم رعایت ضوابط شهرسازی، فرو ریخت.

1425738034493_sarvenaz mostofi-4به گزارش گروه دریافت خبر رادکانا، مهدی رضایی اظهار کرد: متاسفانه مهندس ناظر این ساختمان ضوابط شهرسازی را رعایت نکرده به طوری که دیوار برشی‌ها از طبقه اول به بعد اجرا نشده، روی طبقه سوم بتن‌ریزی و داربست انجام شده که موجب ریزش این ساختمان شد.

وی با تاکید بر اینکه طی بررسی‌های اولیه ضوابط شهرسازی در این ساختمان رعایت نشده است، افزود: در اولین فرصت باید بررسی‌های بیشتری در خصوص علت حادثه صورت گیرد اما با توجه به اینکه محیط بسیار خطرناک بود، عملیات با دقت زیادی انجام شد.

مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اضافه کرد: با توجه به خطرناک بودن محیط حادثه، احتمال آوار دومرتبه وجود داشت که خوشبختانه در یک عملیات ترکیبی خودروهای نجات و کوهنوردان بدون اتکا به داربست‌های معلق این ساختمان به وسیله نجات کوهستان، دو کارگری که در ساختمان مشغول به کار بودند را نجات دادند.

وی با بیان اینکه دو نفر دیگر در پایین ساختمان دچار حادثه شده و صدمات زیادی ندیده‌اند، خاطرنشان کرد: این حادثه چهار مصدوم بر جای گذاشت. این عملیات با اعزام 20 آتش‌نشان از سه ایستگاه، چهار دستگاه خودرو و دو نردبان ویژه انجام شد که به دلیل دقت بالای این عملیات، ریزش آوار مجددی صورت نگرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر