زلزله در گلستان خسارتی در پی نداشته است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 374 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:34 ق.ظ، یکشنبه، 12 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: بر اساس گزارش‎های دریافتی، زلزله شنبه شب در گلستان خسارتی در پی نداشته است.

13931111000908_PhotoAبه گزارش رادکانا، صادق‎علی مقدم امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: این زلزله به مقیاس 4.1 ریشتر درجه مقیاس امواج درونی زمین و راس ساعت 21:36 دقیقه شنبه شب در  منطقه انبارالوم از توابع شهرستان آق‌قلا رخ داده است.

وی اضافه کرد: این زلزله در عمق 15 کیلومتری و طول جغرافیایی 54.485  و عرض جغرافیایی 37.248 روی داده است.

 طی ماه گذشته چند زلزله در گلستان به ثبت رسیده است

مقدم با اشاره به دریافت گزارش از فرمانداری‌های استان به وی‍ژه فرمانداری‌های آق‌قلا، علی‌آبادکتول و گرگان تصریح کرد: گزارش‌های دریافتی حاکی است که با توجه به شدت این زلزله، خسارتی به این مناطق وارد نشده است.

وی با تاکید بر آمادگی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای مواجهه با حوادث احتمالی افزود: استان گلستان با توجه به قرار گرفتن در مدار زلزله هر از چند گاهی زلزله‌هایی با مقیاس ریشترهای متفاوت را تجربه می‌کند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان خاطرنشان کرد: مرکز اکثر این زلزله‌ها منطقه انبارالوم از توابع شهرستان آق‌‌قلا است و چندی قبل نیز چند زمین لرزه در این منطقه روی داده است.

مقدم تصریح کرد: این وضعیت وقوع زلزله متعدد چندان خوشایند نیست و باید نسبت به وقوع زلزله در گلستان بیش از پیش نگران باشیم.

به گفته وی: باید ضمن حفظ دغدغه و آمادگی لازم بیش از گذشته به موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی ناشی از زلزله توجه کنیم.

وقوع زلزله در گلستان را باید جدی گرفت

مقدم یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع و قرار گرفتن بخش‌های بسیاری از استان بر نوار زلزله، به سناریوی زلزله در دوره‌های آموزشی مرتبط با مدیریت بحران توجه جدی شده است.

 مقدم ادامه داد: با تمام کارهایی که انجام گرفته هنوز نیازمند توجه جدی‌تری به موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه نسبت به موضوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی هستیم.

به گفته وی، در سال‌های اخیر، توجه به مقاوم‌سازی سازه‎های مسکونی، ترویج فرهنگ بیمه به ویژه بیمه بیش از 90 درصد اماکن تجاری و مسکونی شهرهای استان، آموزش‌های همگانی در قالب کارگاه‌های آموزشی و اقدامات رسانه‌ای در اولویت کاری این اداره کل بوده است.

استان گلستان، با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد و سالانه انواع بلایای طبیعی از جمله زلزله و سیل این استان را تهدید می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر