زمان آغاز فعالیت دوره جدید شوراهای شهر و روستا
تعداد بازدید تعداد بازدید: 682 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:48 ب.ظ، پنج شنبه، 6 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: بر اساس قانون ، یک ماه بعد از استقرار دولت جدید ، فعالیت شوراهای شهر و روستا رسما آغاز می‌شود.

thumb294-28d0be8c3ff2ab19a5283a94bb139d2eمهدی چمران در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که در سالن پیامبر اعظم (وزارت کشور) برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز با توجه به اینکه اعضای شورای عالی استان ها سؤالات متعددی در خصوص چگونگی و نحوه نظارت بر انتخابات وجود داشت از رئیس هیئت نظارت بر شوراها دعوت شد که زمان زیادی از جلسه امروز به این موضوع اختصاص پیدا کرد.

چمران در پاسخ به این پرسش که چه زمانی شوراهای شهر و روستاها در دوره جدید کار خودشان را آغاز می کنند گفت: بر اساس قانون شوراها باید یک ماه پس از استقرار دولت جدید فعالیت خود را آغاز کنند که به نظر می رسد دولت جدید از 12 مرداد مستقر و در نهایت شوراها نیز از 12 شهریور رسما فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی ادامه داد: یکی از سؤالاتی که در جلسه امروز از رئیس هیت نظارت بر انتخابات شهر و روستاها پرسیده شد این بود که زمان تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری 20 روز و برای شوراها 7 روز بود که این مدت زمان کم باعث گلایه نامزدهای شورای شهر و روستا بوده است.

چمران در ادامه در خصوص عملکرد شورای عالی استان ها در دوره سوم گفت: مطمئنا عملکرد این دوره با دوره دوم تفاوت بسیار زیادی دارد و می توان عملکرد آن را خوب ارزیابی کرد و امیدواریم با استفاده از تجربیات و نقاط ضعف و قوت در دوره بعدی شورای قوی تری داشته باشیم.

ارسال نظر