زمان اعلام اسامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
تعداد بازدید تعداد بازدید: 758 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:16 ب.ظ، سه شنبه، 31 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

سید صولت مرتضوی گفت : اسامی نامزدهای ریاست جمهوری یکم خردادماه توسط وزارت کشور اعلام می شود .

thumb287-021787c8993744cc094da9357c9cd615به گزارش رادکانا، سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور عصر دیروز گفت : بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بر اساس قانون از ۲۲ اردیبهشت ماه توسط شورای نگهبان آغاز و ۳۱ اردیبهشت ماه به پایان می رسد.

مرتضوی اظهارداشت: پس از پایان بررسی صلاحیت داوطلبان، بر اساس قانون شورای نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام خواهد کرد و وزارت کشور نیز دو روز مهلت دارد نسبت به انتشار اسامی نامزدها از طریق رسانه ها اقدام کند.

وی ادامه داد : اسامی نامزدهای ریاست جمهوری یکم خردادماه توسط وزارت کشور اعلام می شود . تبلیغات رسمی نامزدهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح سوم خرداد ماه آغاز و به مدت ۲۰ روز یعنی تا تاریخ ۲۲ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در ۲۳ خرداد ماه نامزدها ممنوعیت تبلیغات دارند و ۲۴ خردادماه نیز شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا خواهیم بود.

مرتضوی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه مشترک نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با اعضای هیات اجرایی مرکزی انتخابات تصریح کرد: این اتفاق برای اولین ‌بار و با تصویب هیات اجرایی صورت خواهد گرفت.

همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری که روز جمعه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۲ برگزار می شود، انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در چهار حوزه انتخابیه شهرستان های دماوند و فیروزکوه در استان تهران، شهر ایلام در استان ایلام، تویسرکان در استان همدان و تنکابن در استان مازندران برپا می شود . / ایرنا

ارسال نظر