زمین خواری یکی از معضلات کشور مخصوصا در شمال کشور می باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 596 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:09 ب.ظ، پنج شنبه، 10 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

مسئولین و مدیران دست اندکار در هر بخشی که قرار دارند ملتزم رعایت قانون می باشند، اگر در ادارات التزام به قانون وجود داشته باشد مردم بهتر از قوانین و مقررات حمایت می کنند.

IMG_0750به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت الاسلام منتظری رئیس دیوان عدالت اداری کشور صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان کردکوی در جمع مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: امیدوارم که سفر به این استان و شهرستان که توفیق حضور آن به بنده واگذار گردید، ان شاا… نتیجه مثبت آن را ببینیم.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: شما مسئولانی که در این جایگاه قرار دارید که هر کدامتان مسئول بخشی از دستگاه های اجرایی هستید وظیفه رفع مشکلات و کاستی های مردم را دارید و برای برطرف کردن آن باید حداکثر تلاش خود را کنید.

وی ادامه داد: گشودن گره از زندگی و مشکلات خانواده و به طور کلی مردم یک امر مهم تلقی می شود و مایه خوشحالی قوه قضائیه می باشد.

حجت الاسلام منتظری یادآور شد: بحمدلله امروزه در سایه قرآن، اسلام، ولایت و رهبری فرصتی برایمان فراهم شد تا در این برهه از زمان بتوانیم به مردم و کشور عزیزمان خدمت قابل توجهی کنیم و حتما باید قدر این نعمت و فرصتی را که خداوند متعال به ما ارزانی داشته بدانیم و استفاده خوبی از آن در جهت حل مشکلات مردم کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور با اشاره به هدف خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: همانا بهترین راه جلب رضایت الهی خدمت به مردم می باشد.

وی افزود: خدمت به مردم به عنوان هدف نباشد بلکه وسیله ای برای نیل به رضایت الهی باشد. اگر کار برای رضای خدا باشد خستگی در آن هیچ تأثیری بر روی کارکنان اجرایی نمی گذارد و فشار کاری باعث خشم و لجاجت کارکنان دستگاه های اجرایی نمی شود.

حجت الاسلام منتظری با توجه به وظایف مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی بیان داشت: مسئولان دستگاه های اجرایی باید مردم را با قوانین و مقررات اجرایی ادارات آشنا سازند زیرا توده مردم با قوانین حاکم بر ادارات آشنایی ندارند.

وی افزود: این آموزش ها فقط شامل حال مردم نمی شود بلکه شامل مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی هم می شود.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور یادآور شد: مسئولین و مدیران دست اندکار در هر بخشی که قرار دارند ملتزم رعایت قانون می باشند، اگر در ادارات التزام به قانون وجود داشته باشد مردم بهتر از قوانین و مقررات حمایت می کنند.

وی افزود: هر چه ما التزاممان به قانون بیشتر باشد آسیب های ما کمتر می شود.

وی تصریح کرد: التزام به قانون باید برای برخورد با تمامی مردم به یک اندازه صورت گیرد و برای افراد خاص فرقی نداشته باشد.

فشار اقتصادی مانع از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشد

حجت الاسلام منتظری رئیس دیوان عدالت اداری کشور با توجه به فشارهای فراوان اقتصادی از سوی دشمنان ایران اسلامی بیان داشت:  فشار اقتصادی زیادی بر گرده مردم می باشد اما با وجود این فشار اقتصادی، مردم در راهپیمایی 22 بهمن حضور خوبی داشتند.

حجت الاسلام منتظری افزود: این به خودی خود نشان دهنده عزم راسخ مردم بود و مسئله اقتصادی را ملاک و معیار خود قرار ندادند و خود را مدیون خون شهدا دانستند.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور با اشاره به وجود صداقت، درستکاری و مردم مداری در دستگاه های اجرایی گفت: چنانچه مردم در چهره ما راستی، صداقت، مردم مداری و تقوا را ببینند مطمئنا قبولمان خواهند کرد.

وی افزود: اگر راستی ، صداقت، مردم مداری و تقوا جای خود را به قانون گریزی، رابطه بازی، رشوه خواری و ناپاکی دهد تحمل آن از سوی مردم سخت و دشوار خواهد شد و خواه و ناخواه ما را به عنوان یک مسئول قبول نمی کنند.

زمین خواری یکی از معضلات کشور مخصوصا در شمال کشور می باشد

وی راه مقابله با زمین خواران را در همدلی و همکاری مسئولان از یکدیگر دانست و افزود: زمین خواری یکی از معضلات کشور مخصوصا در شمال کشور می باشد که رسیدگی و برطرف کردن این معضل، همکاری و همدلی مسئولین دستگاه های اجرایی در استان ها و شهرستان ها را می طلبد.

وی مقوله پیشگیری از جرایم را مهم برشمرد و گفت: پیشگیری از این جرایم بسیار مهم می باشد و لذا یک مسئول اجرایی باید به موقع در محل وقوع جرم حاضر شود تا از بروز جرایم بیشتر بکاهد.

حجت الاسلام منتظری افزود: مسئولین ما در امور اراضی و منابع ملی و جنگلداری و جنگلبانی در رابطه با این موضوع مهم کوتاهی های زیادی کردند. اگر این دستگاه ها به موقع به این جرایم و مشکلات رسیدگی می کردند در حال حاضر به این نقطه از مشکلات نمی رسیدیم.

وی یادآور شد: ما باید به عنوان یک مسئول نسبت به حقوق بیت المال و اراضی ملی پشت کار و فعالیت خوبی داشته باشیم و اجازه قطع و تخریب اراضی ملی را به افراد سودجو ندهیم و در هنگام بروز جرم در اراضی مختلف با حضور به موقع خود هیچ سودجویی اجازه قطع درختان و تخریب اراضی جنگلی را به خود ندهد.

ارسال نظر