زنده نگه داشتن حماسه مردمی ۹ دی مانع تکرار فتنه در کشور می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 270 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:36 ب.ظ، دوشنبه، 7 دی، سال 1394 نظرات بدون نظر

رئیس دبیرخانه استانهای مرزی دانشگاه پیام نور کشور گفت: قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص) همواره بر اتحاد بین مسلمانان تاکید داشته و وحدت و همبستگی امت اسلامی را موجب سعادت و پیروزی مسلمانان و شکست و خواری دشمنان اسلام می دانستند.

???????????????????????????????به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، دکتر قربان شهریاری با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان اختلاف افکنی بین مسلمانان است، گفت: ایجاد تفرقه و شکستن پیوندهای بین مسلمانان موجب نفوذ و رخنه دشمن می شود به همین منظور مسلمانان شیعه وسنی با حفظ وحدت خود، مانع رسیدن دشمن به اهداف خود شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان گلستان با تأکید بر لزوم وحدت امت اسلامی، تفرقه را سبب تضعیف اسلام و تسلط دشمنان بر مسلمانان دانست و اذعان داشت: در عصر حاضر هر زمان مسلمانان از تفرقه گرایی به دور باشند و مسائل فرعی را کنار بگذارند و با چنگ زدن به سنت رسول خدا وحدت خود را حفظ کنند، استوار و با صلابت شاهد تحکیم وحدت در بین جامعه اسلامی خواهیم بود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به نقش دبیرخانه استانهای مرزی با محوریت ادیان و فرقه های نوظهور در تحکیم وحدت بین شیعه و سنی در کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه اولین و مهم ترین راهکار جهت همگرایی مسلمانان، گفتمان های علمی است، ضرورت گفتگوهای علمی نظریه پردازان و عالمان دینی برای آشنایی بیشتر از مبانی یکدیگر و گفتگو بر مسایل مشترک ،تدوین آثار علمی ، برگزاری نشست های علمی برای تبادل افکار و نظریات از جمله عوامل مهمی است که در جهان معاصر می تواند موجب وحدت بین دو گروه بزرگ اسلام شود.

وی همچنین در پایان با گرامیداشت حماسه ی بی نظیر 9 دی افزود: در سال 88 وقتی دشمنان و فتنه گران همه ی تلاش خود برای مسدود کردن مسیر رشد و شکوفایی ملت عزیز ایران کرده بودند، ملت بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی با رهبری مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب باعث نقش بر آب شدن همه نقشه ها و ترفندهای معاندان و مغرضان نظام شدند.

شهریاری، رئیس دبیرخانه استانهای مرزی دانشگاه پیام نور اذعان داشت: دشمن هرگز از دسیسه دست بر نمی دارد و در هر زمانی به فکر ضربه زدن به نظام و انقلاب است، به همین منظور ما هر سال با زنده نگه داشتن حماسه مردمی ۹ دی بعنوان درسی برای نسل آینده، مانع تکرار فتنه در کشور شویم.

انتهای پیام/

ارسال نظر