زندگینامه شهید محمد حسین جهانجو
تعداد بازدید تعداد بازدید: 713 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:16 ب.ظ، یکشنبه، 3 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

شهید محمد حسین جهانجو فرزند حاج اسماعیل در ۶ فروردین ماه سال ۱۳۴۱ در یک خانواده مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود.

61669595910126025087با سلام و درود بر آقا امام زمان ، نائب برحقش امام و شهدای اسلام

شهید محمد حسین جهانجو فرزند حاج اسماعیل در 6 فروردین ماه سال 1341 در یک خانواده مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود.

در دوران کودکی و نوجوانی نسبت به مسائل دینی و مذهبی علاقه فراوان داشتند، در آن زمان شهید جهانجو در مساجد و تکایا حضور فعال و دراوایل انقلاب به همراه دوستان در تظاهرات علیه رژیم طاغوت شرکت داشتند.

در سال 1360 به خدمت سربازی اعزام و در قسمت عقیدتی سیاسی و تبلیغات ارتش مشغول شدند.

ایشان بعد از خدمت سربازی برای ادامه فعالیت خود و کمک به میهن اسلامی فعالیت خود را در پایگاه بسیج شروع نمود به همین خاطر بعد از آنکه چند ماه ی از خدمتش نگذشته بود، پیام حضرت امام (ره) را لبیک گفتند و برای پیروزی اسلام و نابودی کفر به طور داوطلب به عنوان بسیجی به جبهه های حق علیه باطل رهسپار شدند.

وی در اولین باری که به جبهه رفته بود بر حسب نیاز در پایگاه رامسر و محمودآباد چالوس اعزام و به مدت دو سال و نیم به عنوان نیروی بسیجی مشغول فعالیت شدند و بعد از اتمام ماموریتش به منزل بازگشتند.

ایشان بعد از دیدار با خانواده و استراحت کوتاهی برای بار دوم به سوی جبهه روانه شدند و درعملیات والفجرهشت به عنوان آرپی چی زن در گردان یا رسول از لشکر ویژه 25 کربلا یکی از خط شکنان آن گردان در محور فاو ام القصر بودند و سرانجام در تاریخ چهارم فروردین ماه 65 یعنی دو روز مانده به تولدش جاورانه شد.

مناجات نامه شهید:

خدایا! عقیده مرا از دست عقده هایم محفوظ دار و نتیجه کلامم این است که همه چیز برای خدا، همه کارها برای خدا و همه جا برای خدا باشد. آری، من با شناختی که پیدا کردم به سوی لقاءالله می روم و آرزوی شهادت را از آن معبود بی همتا دارم و می خواهم به شهادت نایل شوم ولی تا صلاح خدا درچه باشد که این فضل است. آری ما از شهادت باکی نداریم زیرا تنها آرزوی ماست.

ارسال نظر