زندگینامه شهید محمد محسن لیاقی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,108 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:32 ب.ظ، چهارشنبه، 26 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

شهید محمد محسن لیاقی فرزند علی اصغر در ۱۰ فروردین ۱۳۳۹ در روستای سرکلاته خرابشهر از توابع شهرستان کردکوی در خانواده مذهبی متولد شد.

fhthjetkykبه گزارش سرویس فرهنگی رادکانا:پدرش کشاورز و مادرش خانه دار بود آنها از لحاظ اقتصادی در حد متوسطی بودند.

محمد محسن پس از رسیدن به سن هفت سالگی در دبستان روستای خودش مشغول به تحصیل شد و دوران راهنمایی را در کردکوی گذراند از لحاظ درسی هم بسیار دانش آموز خوبی بود اخلاق و رفتار بسیار نیکی داشت همه اطرافیان از او راضی بودند.

شهید لیاقی در اوقات فراغت به پدرش کمک میکرد همچنین به تفریح و گردش علاقه زیادی داشت گاهی هم وقتش را با خواندن کتابهی شهید مطهری و امام خمینی می گذراند.

او در سال 1360 با یکی از هم محلی هایش در مراسم ساده ازدواج کرد و حاصل ازدواج آنها یک فرزند پسر بنام ابوذر می باشد.
او رابطه خوبی با همسر و فرزندش داشت و مخارج خانواده را از طریق مقدار حقوقی که از سپاه می گرفت تامین می کرد. تا اینکه به جبهه رفت و هدف و انگیزه اش فقط دفاع از کشور و مملکت اسلامی از دست بیگانگان بود.

موقع رفتن به همسرش سفارش می کرد اگر شهید شدم گریه نکنید که از گریه شما دشمن خوشحال شود و می گفت که فرزندش را خوب تربیت کنم.

شهید بزرگوار در اعیاد و مراسمات شرکت می کرد، در ایام محرم نیز یکی از افراد فعال شرکت کننده در عزاداری امام حسین (ع) بود.

سعی میکرد نمازش را اول وقت و در مسجد بخواند گاهی که شرایط داشت با دوستان در نماز جمعه هم شرکت می کرد. به خواندن قرآن و کتاب های دینی مثل زندگینامه امامان علاقه وافری داشت و همه را به این عادت های پسندیده خود سفارش می نمود.

تا اینکه پس از رشادتها و دلیری هایش در منطقه جنگی به عنوان تیرانداز در الاماره عراق در 63/12/25 پیکر پاکش مفقود شد و پس از 20 سال چشم انتظاری در حالی که خانواده اش امید داشتند شاید او زنده باشد و روزی با اسرا برگردد پیکر مطهرش را آوردند.

ارسال نظر