زنگ ایثار در کردکوی طنین انداز شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 415 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:25 ق.ظ، یکشنبه، 18 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

زنگ ایثار در مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد با حضور مسئولین شهرستانی، فرهنگیان و دانش آموزان همزمان با سراسر کشور بصدا در آمد.

radkanaبه گزارش خبرنگار رادکانا، محمد مارزلو رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی در این مراسم که بمناسبت روز شهید و تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مدرسه دخترانه شاهد کردکوی برگزار شد، ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، گفتهمانگونه که مقام معظم رهبری می فرمایند: ” زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست ” ما هم باید سعی و تلاش کنیم تا یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و شهدا در راه تاریک امروزمان روشنایی راهمان باشند.

مارزلو خانواده شهدا را چشم چراغ ملت خواند و اظهار داشت: از شهدا باید به نیکی و بزرگی و بزرگواری یاد کرد زیرا آنان زندگی خود را فدای ما کردند تا امروز در صحت و سلامتی و امنیت زندگی کنیم.

زمان حال از حساسیت های خاصی برخوردار است/شایسته است دانش آموزان با بصیرت، بینشی باز و دید روشن به مسائل نگاه کنند

محمدحسین شاعری معاون پرورشی آموزش و پرورش کردکوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بیان داشت: زمان حال از حساسیت های خاصی برخوردار است و شایسته است دانش آموزان با بصیرت، بینشی باز و دید روشن به مسائل نگاه کنند.

وی با بیان نظریات فوکویاما تئوریسین غربی در خصوص تفکر تشیع گفت: ما باید گاهی اوقات با توجه به نظرات دشمنان به چگونگی عملکرد خود بیندیشیم و با این نقدها به درستی راهی که در آن قرار داریم پی ببریم، زیرا دشمنان وقتی ما را ارزیابی کنند یقینا به نفع خود می اندیشند ولی مهم آن است که ما را نسبت به راهی که در پیش داریم هوشیار می کنند.

شاعری افزود: نظریات فوکویاما تئوریسین غربی در خصوص تشیع از این نوع از دیدگاه ها است که باعث بصیرت افزایی و شناخت دشمن می گردد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان کردکوی با اشاره به نظریه فوکویاما مبنی بر اینکه تفکر ولایت فقیه مانند پرنده ایست که دو بال دارد، اظهار داشت: یک بال مهدویت که مسلمانان را به آینده ای روشن نوید و امید می دهد و دیگر بال شهادت که از کربلای ابا عبدالله الحسین (ع) نشأت می گیرد و این نیز بیانگر جهادی مقدس و روشنگرانه است.

این معاون پرورشی افزود: با شناخت این دو بال که باعث شده امروز ولایت فقیه بلند پروازانه حرکت کند، چنانکه هیچ تیری به آن کارگر نیست و این تفکر زره ای نیز دارد که آن زره همانا خود ولی فقیه است لذا نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کند.

وی خاطرنشان کرد: می بینیم چقدر متفکرانه تفکر تشیع بروز می شود و بر ماست که با شناخت راه شهدا و حمایت از دستاوردهای آن و شناخت صحیح از این تفکر با خودسازی و نهایتا ساخت جامعه سالم در راه تحقق آرمانهای منجی عالم بشریت که راه شهدا هم هست بکوشیم.

قرائت قرآن، اجرای سرود جمهوری اسلامی، خواندن مقاله دانش آموزی، شعر و نواختن قطعه موسیقی و در نهایت بصدا درآمدن زنگ ایثار توسط خانم حسینی مدیر مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد و مارزلو رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی و اهدا ی هدیه به نفرات برتر خاطره نویسی شهداء و خانواده های شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه های این مراسم بود.

محمد مارزلو رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کردکوی، محمدحسین شاعری معاون پرورشی آموزش و پرورش، سیده اشرف السادات حسینی مدیر مدرسه دخترانه راهنمایی شاهد، فرهنگیان و دانش آموزان این مدرسه در این مراسم حضور داشتند.

ارسال نظر