زهره منش سرپرست حج و زیارت گلستان شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 473 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:53 ب.ظ، پنج شنبه، 28 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

با حکم رئیس سازمان حج و زیارت کشور، ابوذر زهره منش سرپرست حج و زیارت استان گلستان شد. همچنین از خدمات مهدی شیخی مدیر حج و زیارت سابق تقدیر خواهد شد.

thumb271-7b88d1ddaeb85f28fab15ab338ddca29به گزارش رادکانا، با بازنشستگی شیخی، روند انتصاب مدیریت حج و زیارت گلستان بسیار پیچیده شده بود و گزینه‌های زیادی برای تصاحب این کرسی مطرح شده بودند. سرانجام این کرسی به نیروی جوان، غیر بومی و درون سازمانی رسید.

اگرچه احتمالا دوران مسئولیت وی کوتاه خواهد بود زیرا مدیر و مسئول حراست نمی‌تواند یکی باشد ولی با توجه به اینکه زهره منش از نیروی های ارزشی بوده و وامدار هیچکس نیست، انتظار می‌رود با مشورت افراد کارآمد، عقب افتادگی‌های چند سال اخیر را تا حدودی جبران کند.

ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان، شایسته است که موارد ذیل را در الویت کاری خود قرار دهند:

1- تأسیس دهکده زیارتی حج و زیارت.

2- صدور مجوز زیارتی بر اساس نیازهای شهرستان‌ها.

3- حذف مدیران زیارتی ناکارآمد و نالایق.

4- تعامل با نشریات و رسانه های جمعی

5 – افزایش کاروان‌های زیارتی استان.

ابوذر زهره منش متولد سال 1361 شهر رستمکلا و دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی گرگان است. وی از کارمندان پیمانی و مسئول کنونی حراست مدیریت حج و زیارت استان نیز می‌باشد.

زهره منش برادرزاده شهید بوده و 4 سال سابقه کار در حج و زیارت استان را دارد و تاکنون چندبار جهت از سوی سازمان حج و زیارت به عربستان و عراق جهت انجام مأموریت اعزام شده است.

یادآور می‌شود شیخی از سال 1385 مدیر حج و زیارت استان بود. در طی دوران مدیریت وی، انتقادت و نارضایتی‌های زیادی از سوی کارگزاران زیارتی و زائران به عمل آمد. اکنون وی تلاش می‌کند تا صاحب مجوز دفتر زیارتی شده و نیز از متقاضیان مدیریت ثابت عمره و مدیریت مجموعه هتل‌های کاروان‌های حج تمتع است ولی تاکنون پاسخ مثبتی از سوی سازمان حج و زیارت کشور ارسال نشده است.

ارسال نظر