ساختمان ثبت و اسناد کردکوی افتتاح شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 421 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:11 ب.ظ، شنبه، 13 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

ساختمان اداری اداره ثبت و اسناد شهرستان کردکوی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار افتتاح شد.

1398914674_img_5945.jpgبه گزارش رادکانا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در حاشیه این مراسم گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات عمده در روستاها برای گرفتن امتیاز آب و برق و گاز و… نداشتن سند مالکیت در اراضی است که تقریبا باعث شده که مشکلاتی در روند صدور اسناد و پروانه های ساختمانی ایجاد شود.

رضا مروتی افزود: متاسفانه این مشکل باعث شده که شهرداریها و دیگر مراجع قادر به تصیم گیری و صدور مجوز نباشند و تقریبا حل آن در دست اداره ثبت اسناد و املاک است.

وی گفت: در کمیسیون هائی مانند کمیسیون ماده 5، کمیسیون تبصره یک ماده یک، یکی از مشکلات عمده پرونده های مطروحه درخصوص زمینهائی است که هنوز مشکل سند و اثبات مالکیت دارند و لذا پرونده های نسبتا زیادی کماکان در این خصوص بلاتکلیف مانده است.

مروتی با بیان اینکه نداشتن سند در روند اخذ پروانه ساختمان، سبب ایجاد تخلف و افزایش پرونده های وارده به کمیسیونهای از قبیل کمیسیون ماده 100 می شود افزود: اداره ثبت حسب وظیفه ذاتی خود با توجه به ضروریت موضوع، در اسرع وقت نسبت به تسهیل در حل این مسائل اقدام نماید.

شایان ذکر است که مقرر شد در اسرع وقت جلسه ای فوری در خصوص تسریع در روند حل این مشکلات با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل ثبت اسناد و املاک و دیگر مدیران مرتبط برگزار گردد.

ارسال نظر