سارقان منازل کلان شهرهای کشور در گلستان به دام افتادند/ خرید خودروهای لوکس با وجوه سرقتی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 488 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:02 ق.ظ، دوشنبه، 15 خرداد، سال 1396 نظرات یک نظر

اعضای باند سرقت منازل کلانشهرهای کشور، با هوشیاری پلیس گلستان دستگیر شدند و سارقان تاکنون به ارتکاب ۴۸ فقره سرقت منازل اعتراف کردند.

به گزارش سرویس جنایی رادکانا؛ طی هفته‌های گذشته در برخی از شهرهای استان گلستان وقوع سرقت‌های منازل با روش‌های مشابه به پلیس آگاهی گلستان گزارش شد و شاکیان با پرونده‌های سرقت به این پلیس مراجعه می‌کردند.

تعدد وقوع این سرقت‌ها کارآگاهان را بر آن داشت تا با تشکیل تیم‌های تجسس ویژه، موضوع را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانند با اقدامات شبانه‌‌روزی، سارق و یا سارقان احتمالی را دستگیر کنند.

سارقان که از روش‌های ماهرانه و برنامه‌ریزی شده برای سرقت استفاده می‌کردند، سعی داشتند با از بین بردن هرگونه رد و سرنخی، توان پلیس را برای شناسایی کاهش دهند تا بتوانند با سرعت بیشتری اقدام به سرقت از منازل کنند.

اما تیم‌های ویژه مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گلستان موفق شدند در بازبینی از صحنه‌های سرقت و جمع‌آوری مستندات و مدارک لازم، سرنخ‌های بسیار خوبی را از سارقان بدست آورند که این موضوع به پیشرفت پرونده و رسیدن به هویت سارق و یا سارقان کمک کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان گلستان دریافتند که این سرقت‌ها توسط افراد مختلف و با روش‌های مشابه انجام می‌شود که نگاه پلیس را بر اقدامات سازمان یافته و باندی رساند.

در همین راستا گشت‌های شبانه‌روزی و فعالیت‌های اطلاعاتی پلیس آگاهی استان افزایش یافت و همزمان با این اقدامات، کارآگاهان دریافتند که با همین روش سرقت، در استان‌های البرز، اصفهان، تهران و گیلان سرقت‌هایی از منازل انجام شده که تعداد وقوع سرقت‌ها در این استان‌ها 40 فقره بوده است.

با تجمیع سرنخ‌ها و مدارک موجود در پلیس آگاهی استان، در نهایت کارآگاهان پلیس آگاهی استان گلستان موفق شدند هویت سه نفر از اعضای اصلی این باند را شناسایی و آنها را در عملیات همزمان و غافلگیرانه دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: اعضای این باند پنج نفر بوده‌اند که شامل سه نفر سارق و دو نفر مالخر بوده که همه آنها با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شدند.

مجتبی مروتی بیان کرد: اعضای این باند در شهرهای استان گلستان مرتکب هفت فقره سرقت شدند که در تحقیقات تکمیلی از متهمان، تا کنون به ارتکاب 48 فقره سرقت در استان‌های گلستان، البرز، اصفهان، تهران و گیلان اعتراف کردند که تحقیقات برای زوایای دیگر اعمال مجرمانه این باند ادامه دارد.

وی افزود: دو فقره از سرقت‌هایی که در استان گلستان توسط اعضای این باند انجام شده، سرقت به عنف بوده که تحقیقات برای تکمیل شدن پرونده همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان تصریح کرد: از اعضای این باند چهار دستگاه خودروی لوکس و مدل بالا کشف شده که در تحقیقات مشخص شد هیچکدام از این خودروها سرقتی نبوده و سارقان با فروش اموال سرقتی اقدام به خرید خودروهای لوکس و مدل بالا می‌کردند.

مروتی گفت: اعضای این باند، طلا، لوازم خانگی، اوراق بهادار قابل فروش، لوازم الکترونیکی، گوشی تلفن همراه، رایانه و دیگر وسایل ارزشمند و قابل حمل را از منازل مردم سرقت می‌کردند.

گفتنی است، در حال حاضر متهمان برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده و همزمان با هماهنگی مرجع قضایی، تحقیقات برای تکمیل شدن پرونده همچنان توسط پلیس آگاهی استان گلستان ادامه دارد./فارس

انتهای پیام/

هادی می گوید:

http://www.nochaman.ir/?p=4637
نمایی زیبا از چهار فصل سال از ورودی روستای نوچمن

ارسال نظر