ورود سازندگان فیلم موهن اهانت به پیامبر (ص) به کشور انگلیس ممنوع اعلام شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 728 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:35 ب.ظ، جمعه، 21 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

رادکانا: دولت انگلیس به دلیل دغدغه های امنیتی ورود سازندگان فیلم موهن به ساحت مقدس رسول خدا محمد مصطفی (ص) را به خاک این کشور ممنون کرد.

به گزارش رادکانا به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف، سازنده فیلم موهن از ورود به کشور انگلیس منع شده است.

گفته شده است بیم آن می‌رود ورود وی به کشور انگلیس موجب ایجاد ناآرامی در این کشور شود.

فیلم موهن به ساحت نورانی پیامبر اسلام(ص) موجب ایجاد ناآرامی‌هایی در کشورهای مسلمان‌نشین شد که در خلال آن ده‌ها نفر کشته شدند.

«مارک باسلی یوسف»، 55 ساله که سازنده این فیلم است، روز گذشته در دادگاهی در آمریکا حاضر شد، اما به خاطر اتهاماتی غیر از محتوای فیلم یا دامن زدن به ناآرامی در کشورهای مختلف محاکمه شد.

«مارک باسلی یوسف» که دو سال پیش به قید التزام از زندان آزاد شده بود متهم شده که شرایط آزادی به قید التزام را رعایت نکرده است.

دو سال پیش مقرر شده بود «باسلی یوسف» تحت هیچ شرایطی بدون اجازه مأمور تعقیبش از اسامی مستعار استفاده نکند، حال آنکه وی پس از انتشار فیلم موهن حداقل از سه نام مستعار (سام باسیل، ناکولا باسلی ناکولا و باسلی یوسف) استفاده کرده است.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، در دادگاه روز گذشته باسلی یوسف 8 دعوی علیه وی مطرح شد که هیچیک ارتباطی به محتوای فیلم موهن نداشتند.

یک مقام انگلیسی به روزنامه دیلی‌تلگراف گفته است به خاطر دغدغه‌های امنیتی دو تن از سازندگان این فیلم از ورود به خاک کشور انگلیس منع شده‌‌اند.

این مقام انگلیسی اشاره‌ای به نام این افراد نکرده است و گفته است دولت انگلیس بابت این اقدام نیازی به معذرت‌خواهی از این افراد که ورودشان می‌تواند باعث ایجاد خشونت شود، نمی‌‌بیند.

ارسال نظر