شهید روحانی فرد بزرگ مرد گلستانی همچنان در مظلومیت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,013 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:42 ب.ظ، پنج شنبه، 1 اسفند، سال 1392 نظرات ۷ نظر

اول اسفند یادآور خاطره شهادت مظلومانه چهل تن از شخصیت های مملکتی هنگام عزیمت به جبهه های نبرد، در آسمان اهواز توسط جنگنده های رژیم بعث عراق است که شهید حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد هم در این واقعه به شهادت رسید.

radkanaبه گزارش رادکانا، اول اسفند یادآور خاطره شهادت مظلومانه چهل تن از شخصیت های مملکتی هنگام عزیمت به جبهه های نبرد، در آسمان اهواز توسط جنگنده های رژیم بعث عراق است.

در حمله ناجوانمردانه هواپیماهای جنگی عراق به هواپیمای حامل تعدادی از نمایندگان مجلس، عزیزان وزارت امور خارجه، قضات عالی مقام و دیگر افراد مسئول به همراه شهید حجت الاسلام شیخ فضل الله محلاتی، این عزیزان را در مظلومانه ترین وضع به شهادت رساندند.

هواپیماهای عراقی تلاش کردند این بزرگواران را به اسارت در آورند اما شهید محلاتی و همراهان شهادت را بر ننگ تسلیم شدن ترجیح دادند در نتیجه آماج موشکها قرار گرفتند و با سقوط هواپیما روح بلند و ملکوتیشان به آسمان صعود کرد.

اینک بیست و هشت سال از آن واقعه غم انگیز اما پر افتخار می گذرد و این شهدای مظلوم رخ در نقاب خاک کشیدند.

تک تک این راست قامتان در طول زندگی پر افتخارشان منشاء خدمات خیر برای نظام بودند از جمله شهید والامقام حجت الاسلام حاج شیخ محمدعلی روحانی فرد اعلی الله مقام که در سالهای خفقان رژیم ستمشاهی رنج سالها زندان و شکنجه را تحمل و در بعد از پیروزی انقلاب نیز لحظه ای از پاسداری از نظام و کار و تلاش برای مردم فرو گذار نبودند.

حق و انتظار بود از این مظلومان در سالگرد شهادتشان در خور شایسته تجلیل شود اما متأسفانه در این قضیه سکوت رسانه ای حاکم است بجز در روزنامه جمهوری اسلامی که آن هم بطور ناقص منعکس شد دیگر جراید از کنار این واقعه گذشتند.

گرچه خداوند از شهدا تجلیل و در نزد خود آنها را متنعم می کند اما مسئولین امر علی الخصوص سازمان بنیاد شهید باید بیشتر از دیگران به این مهم اهتمام نماید.

آیا جا ندارد در میان این همه همایش های ضرور و غیر ضرور، برای شهدای عزیز آسمان اهواز نیز همایشی شایسته ترتیب دهند؟

اگر غیر از این باشد باید گفت “چه مظلوم بودند و مظلوم ماندند این چهل تن”.

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای در مورد شهید حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد اینگونه سخن گفته اند:

“حجت الاسلام شیخ محمد علی روحانی فرد، شهید عزیز و بزرگواری است که زندگی و مرگش در راه خدا و خدمت به انقلاب بود.”

روحانی شهید محمدعلی روحانی فر در سال ۱۳۲۵ در روستای «ایلوار» از توابع شهرستان کردکوی در خانوادهای کشاورز دیده به عالم ناسوت بازکرد.

قبر مطهر شهید والامقام حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد که مدتها به این صورت به حال خود رها شده است.

radkana

یاد و خاطره شان گرامی باد.

نویسنده رادکانا: مسلم رستمانی

عقيلي كردكوي می گوید:

ما کردکویی ها به این شهید بزرگوار افتخار می کنیم شاید مسئولین شناخت کاملی از شهید نداشته باشند اما ما همشهری های این شهید خوب می دانیم که وی بخاطر حمایت از حضرت امام چه زندانها که نرفتند و چه شکنجه ها که نشدند . در آن ایام تعداد روحانیون مبارز در گرگان و دشت به تعداد انگشتان دست نیز نمی رسید اما این روحانی ایلواری با کمال شجاعت در مقابل رژیم می ایستاد و دائما از طرف ساواک شاه تحت تعقیب بود راهش و نامش گرامی باد

noor می گوید:

سلام علیکم

متشکریم جناب عقیلی کردکوی

ساور می گوید:

از سایت رادکانا و همچنین برادر حاج مسلم رستمانی یار و همنشین شهید روحانی فرد که همیشه در کنارش بودند تشکر می کنم . دستتان درد نکنه که مخاطرات این شهید را در ما زنده کردید خدا به شما خیر دهد

خادمه ی حرم شاه عبدالعظیم ع می گوید:

سلام علیکم
ممنونم از حضورتون بزرگوار
خوش اومدین
با افتخار به پیوندهمراهانم رقم خوردید
انشاالله شهدا دست مارو هم بگیرند
تمنای دعای فرج دارم و یا علی

کردکویی 1 می گوید:

شهید بزرگوار روحانی فرد افتخار شهرستان کردکوی بوده و هست شهید روحانی فرد زحمات زیادی برای انقلاب کشیدند و رنجهای فراوان دیدند همچنین عاشق کردکوی بودند و برای شهر در آن موقع زحمات زیادی کشیدند من خودم چند بار باایشان که به منزل ما می آمد برخورد داشتم مسئول دلسوز برای کردکوی بود . روحش شاد و راهش پر رهرو باد .

شهید محمد علی روحانی فرد می گوید:

سلام . پوستر شهید محمد علی روحانی فرد به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد شهادت ایشان در وبلاگ شهید محمد علی روحانی فرد قرار دارد.
جهت بهره برداری….

در ضمن پیام مقام معظم رهبری این می باشد

پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید:
شهید عزیز شیخ محمد علی روحانی فرد، روحانی مبارزی که زندگی و مرگش در راه خدا و خدمت به انقلاب بود.

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشرشد.
http://golestanblog.ir/?p=15760

ارسال نظر