سالروز وفات دردانه حضرت اباعبدالله الحسین حضرت سکینه (س) تسلیت باد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 767 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:54 ب.ظ، دوشنبه، 16 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا وفات حضرت سکینه (ع) را به ساحت حضرت امام عصر«عج» و رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران اسلامی و همه شیعیان جهان تسلیت عرض می نماید.

4a6bc9b4-d42502006fبه گزارش رادکانا، پنجم ربیع الاول سالروز وفات‎‎ حضرت سکینه‎‎ دختر امام‎‎ حسین‎ علیه السلام است‎.

نـام‎ اصلی‎ آن‎ حضرت‎ “آمنه‎‎” یا “امیمه” بود و مادرش‎ رباب‎ دختر امرالقیس‎، وی‎ را به‎‎ سکینه ملقب‎ کرد.
این‎‎ بانوی‎‎ شریف‎ علوی در دامن مهرانگیز پدر و مادر گرانمایه‎‎ اش‎‎ و نیز عمه بزرگـوارش حضرت‎‎ زینب‎ سلام‎ الله‎ علیها پرورش‎ یـافـت و از راهنمایی‎ های‎ برادرش‎ امام‎ سجـاد عـلیـه‎ السلام‎ بهره‎ های‎ وافر گرفت‎.

حضرت سکینه از بانوان فرزانه و با تقوای آن دوران بود که در فصاحت کلام در زمره بزرگان آن روزگار بود.

ایشان از زنان‎ خردمند و دانای‎ عصر خویش‎ بود که‎‎‎ علاوه بر بهره مندی‎ کـامـل‎ از حسـن‎ جمال‎‎ از فضایل معنوی‎ مانند تعبد، تدین‎ و تقوای‎ الهی‎ بـرخـوردار بـود و در زمینـه‎ سخنوری‎، شعر، فصاحت‎ بیان‎‎ از مـمتـازان عصر و خانه‎‎ وی‎ همیشه مجمع‎ ادبا ، شعرا و سخن‎‎ سرایان عرب‎ بود.

امام‎ حـسیـن‎ ( ع ) دربـاره‎‎ حضـرت‎ سکینـه فرمودند: ” و اما سکینه‎ فغـالـب‎ علیهـا الاستغراق‎ مع‎ الله‎‎ تعالی‎ (  سکینه محو و فانی‎ در خداست‎ .) “

همچنین‎ حضرت‎‎ اباعبدالله‎‎‎‎ (ع) که به حضرت سکینه علاقه‎‎ و محبت‎ خاصی‎ داشتند، فرمودند: ” خانه ای‎ را دوست‎ دارم‎ که‎‎ سکینـه و ربـاب‎ در آن‎ باشند. ” 

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا این مصیبت عظیم را به ساحت حضرت امام عصر«عج» و رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران اسلامی و همه شیعیان جهان تسلیت عرض می نماید.

Syria86-(22)

ارسال نظر