سخنگوی کاخ سفید: داعش برای منافع ما در دنیا تهدید کننده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 227 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:19 ق.ظ، سه شنبه، 14 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

جاش ارنست اعلام کرد: تهدید آمیز دانستن داعش، نقطه اشتراک مواضع آمریکا با مواضع کشورهایی مثل روسیه و ایران است.

3647684_435به گزارش رادکانا،جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: تهدید آمیز دانستن داعش و ضرورت گذار سیاسی در سوریه نقطه اشتراک مواضع آمریکا با مواضع کشورهایی مثل روسیه و ایران است.
جاش ارنست در ادامه نشست خبری خود در کاخ سفید در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره اینکه نقطه اشتراک مواضع آمریکا با روسیه و ایران در خصوص سوریه چیست، گفت: هم آمریکا و هم روسیه درک می کنند که داعش چه تهدید زیادی است.
سخنگوی کاخ سفید گفت: ما می دانیم که این تهدید نه تنها برای منطقه بی ثبات کننده است، بلکه برای منافع ما در دنیا هم تهدید کننده است. این یک نقطه مشترک است.
رئیس جمهور آمریکا نگران راهبرد روسیه در دنبال کردن این اولویت است.
وی افزود: نکته دوم این است که درباره ضرورت گذار سیاسی در سوریه نقطه اشتراک وجود دارد.
روس ها اذعان دارند که سوریه راه حل نظامی ندارد. رئیس جمهور آمریکا هم چنین چیزی را گفته است. پس اینکه باید یک گذار سیاسی در سوریه وجود داشته باشد، نقطه شروع مذاکرات است.
ما همچنین گفته ایم که درباره اینکه گذار سیاسی چگونه باشد، اختلاف نظر داریم. رئیس جمهور اسد مشروعیت ریاست بر سوریه را از دست داده است چون مردم سوریه به وی اعتماد ندارند.
اکثر مردم سوریه در مکان هایی زندگی می کنند که رژیم اسد آنجا را هدف قرا داده است. پس ممکن نیست که اسد دست کم به شکل کنونی، بر کشور سوریه ریاست کند. ما همچنین تاکید می کنیم که گذار سیاسی در سوریه ضروری است.
انتهای پیام/
ارسال نظر