سردارزاده: شهرداران برای آموزش و توجیه به کیش اعزام شدند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 612 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:05 ب.ظ، شنبه، 26 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گلستان گفت : حدود ۹۰ درصد از شهرداران استان جدید هستند و تجربه ای برای شهرداری ندارند لذا این مجمع تخصصی به آنها کمک می کند که در سیستم خدمات شهری به بهترین شیوه عمل کنند.

thumb271-62a14ca92a94092a9facbfbdf8f1cd1fبه گزارش رادکانا، احمد سردارزاده مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گلستان در گفتگویی در توضیح سفر شهرداران گلستان به کیش گفت: همایش شهر ایده آل در کیش حدود 10 سال است که برگزار می شود و این سفر یک سفر کاری به حساب می آید.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که این همایش برای چهارمین سال است که به صورت بین المللی در کیش برگزار می شود، تصریح کرد: هر ساله این نمایشگاه و همایش در این فصل از سال برگزار می شود و هماهنگی آن از جانب معاون عمرانی وزیر کشور هست و به همه استان ها اعلام می کنند.

شهرداران جدید در این همایش، راهکارهای سرمایه گذاری را یاد می گیرند

مدیر عامل سازمان پسماند گلستان افزود: در این سفر علاوه بر نمایشگاه ، کارگاه آموزشی برای شهرداران برپا می شود و گواهینامه ای در پایان به شهرداران اهداء می شود.

وی تاکید کرد: شهرداران جدید در این همایش از قوانین و مقررات و موضوعاتی که در شهرداری ها وجود دارد آگاه خواهند شد و همچنین راهکارهای سرمایه گذاری را یاد می گیرند.

این سفر تاثیری بر تصویب بودجه سازمان پسماند ندارد

سردار زاده در ادامه خاطر نشان کرد: این سفر یک سفر کاری بوده و تاثیری بر تصویب بودجه این سازمان ندارد چون شرایط ساختاری و سازمانی این اجازه را به ما نمی دهد و وظیفه ما این است که شرایطی را فراهم کنیم شهرداران جدید از این همایش بهترین استفاده را نمایند و از تجربیات دیگران استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: موضع گیری هایی که نسبت به این سفر انجام شده درست نیست و مطالبی که نوشته شده است دیدگاهی بد بینانه دارد و لازم بود منتقدان این کار حداقل از ما مستندات را می خواستند و اگر مستندات مورد قبول نبود این مطالب را بر علیه این کار می نوشتند.

ما با استفاده از نشریه تخصصی این برنامه را اطلاع رسانی کرده ایم

مدیر عامل سازمان پسماند گلستان با اشاره به اینکه ما با استفاده از نشریه تخصصی که به تمام شهرداری ها و شورا ها ارسال می گردد اطلاع رسانی کرده ایم گفت: باید اطلاعات آن از طریق روابط عمومی در اختیار سایت ها قرار می گرفت و این همایش و نمایشگاه به شهرداران کمک می کند تا با اجرای طرح های سرمایه گذاری فشار را از روی مردم کم کنند.

وی در ادامه افزود: اگر هر یک از همکاران در خصوص برگزاری این همایش اظهار نظر کرده اند نظرات شخصی خود را عنوان کرده است.

در روند اطلاع رسانی این سفر کج سلیقگی شده است

سردار زاده با اشاره به این نکته که در این همایش مشکلات مربوط به سرمایه گذاری مطرح می شود گفت: ما به هر میزان که تجربه داشته باشیم باز هم نیاز به آموزش داریم و باید از تجربیات دیگر استفاده نمائیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در روند اطلاع رسانی این سفر کج سلیقگی شده است ، افزود : حدود 90 درصد از شهرداران استان جدید هستند و تجربه ای برای شهرداری ندارند لذا این مجمع تخصصی به آنها کمک می کند که در سیستم خدمات شهری به بهترین شیوه عمل کنند.

ارسال نظر