سرطانی به نام بیکاری / نمایندگان مجلس و دولتمردان نظام به رهبری و جوانان گزارش دهند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 218 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:48 ب.ظ، پنج شنبه، 4 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس دهم در ۱۶ خرداد ۹۵ با آسیب شناسی صحیح و اشرافیت کامل به آنچه در شرایط کنونی جامعه در گذر است، ساکنان جدید بهارستان را به توجه بیش از پیش به رفع معضلات و نارسائی های حوزه جوانان دستور فرموده و با […]

bykhry-2به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس دهم در ۱۶ خرداد ۹۵ با آسیب شناسی صحیح و اشرافیت کامل به آنچه در شرایط کنونی جامعه در گذر است، ساکنان جدید بهارستان را به توجه بیش از پیش به رفع معضلات و نارسائی های حوزه جوانان دستور فرموده و با بیان عباراتی که هر دلسوزی را به تامل وا می دارد خواستار تلاش برای بهبود اوضاع شدند.

” حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: این خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری جوان، از خجلت خود آن جوان در داخل خانه بیشتر است؛ این را شما بدانید. بنده خودم وقتی‌که به فکر این جوان بیکار می‌افتم شرمنده می شوم‌. در بعضی از شهرستان‌ها بیکاری بالا است…وقتی انسان این را می بیند شرمنده می شود؛ یعنی شرمندگی بنده‌ی حقیر از ملاحظه‌ این آمار و مطالعه‌ این حقیقت، از شرمندگی آن جوانی که بیکار می رود خانه و دستش چیزی نیست، کمتر نیست، بلکه بیشتر است؛ این را باید برطرف بکنیم.

( ۱۶ خرداد ۹۵ _ دیدار با نمایندگان مجلس دهم )  “

اکنون حدود ۶ ماه از آن روز می گذرد و نمایندگان مردم در مجلس حدود یک هشتم فرصت خدمتگزاری خود را در مجلس دهم سپری کرده اند.

همگان می دانند که نسل جوان به مثابه خون تازه در رگهای حوزه منابع انسانی توسعه محسوب می شوند و از سوی دیگر هر کشوری آمار بالای نسل جوان خود را به عنوان یک فرصت و ابزار قدرت تلقی می کند که در تنگناهای اجتماعی می تواند مدد رسان حکومت باشد و سر خوردگی آنان نیز این قابلیت را پدید می آورد که شکاف میان جوانان و حاکمیت را زمینه سازی کند.

دولت‌های مختلف در دوران پس از انقلاب در حد توان و با بهره‌گیری از ظرفیت های موجود گام های موثری را در راستای رفع دغدغه ها و تامین نیازهای جوانان در حوزه هایی نظیر اشتغال ، مسکن و مهیا سازی زمینه های اجتماعی و مالی ازدواج برداشته اند که بی شک کافی نبوده و امروز در نقطه ای ایستاده ایم که بیکاری جوانان به صورت رسمی و به عنوان یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب مطرح شده است.

لازم است از آنجا که این دغدغه رسمی و قابل لمس در جامعه به نیابت از سوی جوانان در کلام رهبری جاری شده است، نمایندگان و دولتمردان نیز با درک واقعیات و لحاظ حساسیت امر، برنامه ریزی ویژه‌ و متناسب با نیاز های جامعه برای رفع مشکلات و نارسائی ها در حوزه جوانان انجام دهند تا شعارهای رنگین انتخاباتی که در برهه های حساس نظام جوانان را به تکاپو و قَلَیان در حمایت از حاکمیت وا می دارد، در میدان عمل نیز رنگ واقعیت به خود بگیرد.

از این روی انتظار می‌رود دولتمردانی که بی شک چند صباحی دیگر جوانان را به پیاده نظامی ستادهای انتخاباتی خود فرا می خوانند و نیز نمایندگان مردم در مجلس دهم که جوانان را در ستادهای انتخاباتی خود به درمان سرطانی به نام بیکاری و ایجاد اشتغال امیدوار کرده اند، صادقانه و فارغ از سیاه نمایی های عوام‌فریب به رهبری و جوانان گزارش دهند که در روزهایی که از فرصت خدمتگزاری شان گذشته است، چه کرده اند؟

انتهای پیام/

ارسال نظر