شهریه‎های هنگفت دانشگاه آزاد کاهش یابد/ دستگاه قضایی اسامی متخلفان فساد مالی را علناً اعلام کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 128 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:03 ب.ظ، دوشنبه، 22 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کردکوی گفت: متأسفانه سرمایه دانشگاه آزاد به‎جای خزانه بیت‎المال دانشگاه در جیب برخی آقازاده‎ها می‎رفت و خرج تفریج و عیش‎ونوش‎ آنها می‎شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ علی رسولی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در کردکوی، با اشاره به اقدام تحسین‎برانگیز «ولایتی» در بررسی و شناسایی مفاسد اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: اقدام «ولایتی» به‎جا و مناسب بود، مطالبه ما از ایشان شناسایی متخلفان مالی و معرفی اسامی مفسدین شناسایی شده به قوه قضاییه است و از قوه قضاییه نیز درخواست می‎کنیم اسامی مفسدین اقتصادی را علناً اعلام کنند تا مردم به‎ویژه دانشجویان دانشگاه‎های آزاد این  افراد را بشناسند.

وی با بیان اینکه وقوع تخلفات و فساد مالی در دانشگاه‎های آزاد اقدام کوچکی نیست، گفت: این تخلفات مالی با استفاده از شهریه‎های هنگفتی که از دانشجویان گرفته می‎شود رخ داده است.

*دزدی برخی آقازاده‎ها از جیب دانشجویان محروم دانشگاه آزاد

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کردکوی بیان کرد: در حالی که بیشتر دانشجویان به‎ویژه دانشجویان گلستانی از اقشار محروم، کشاورز، دامدار و یا کارگر هستند که با مشقت و زحمت هزینه دانشگاه را تامین می‎کنند برخی آقازاده‎ها دست در جیب این افراد کردند و از آنها دزدی کردند.

رسولی افزود: به آقازاده‎هایی که از جیب دانشجویان دانشگاه آزاد دزدی کردند و تخلفات و فساد مالی انجام دادند نصیحت می‎کنیم از این افراد حلالیت بطلبند و آگاه باشند از مال و جان این دانشجویان محروم استفاده می‎کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت دانشگاه‎های آزاد بی‎سروسامان است، خواستار کاهش شهریه‎ها و بهبود وضعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شد و مطرح کرد: پرداخت شهریه‎ دانشگاه آزاد برای دانشجویان سنگین است طوری که بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن مجبور به انصراف و ترک تحصیل می‎شوند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کردکوی ابراز امیدواری کرد: «ولایتی» بعد از رسیدگی به مفاسد اقتصادی و معرفی مفسدانی که با شهریه دانشجویان جیب‎های خود را پُر می‎کردند برای کاهش میزان شهریه‎های دانشگاه آزاد اقدام کند تا دانشجویان با خاطر آسوده به امر تحصیل بپردازند.

رسولی بیان کرد: در دوره «میرزداه» طرحی به اجرا در آمده بود که در ظاهر به نظر می‎رسید طرح مناسبی است در عین حال از اجرای برخی برنامه‎های علمی و فرهنگی جلوگیری می‎کرد که تصور دانشجویان این بود اجرای این طرح برای حفظ بیت‎المال و رعایت حال دانشجویان است تا اینکه متوجه شدیم متأسفانه با اجرای این طرح هم جیب دانشجویان خالی می‎شود و هم جیب بیت‎المال؛ در واقع این هزینه گرفته شده از دانشجویان و توقیف ردیف بودجه فرهنگی دانشگاه به‎جای خزانه بیت‎المال دانشگاه در جیب آقازاده‎ها می‎رفت و خرج تفریج و عیش‎ونوش‎ برخی آقازاده‎ها می‎شد.

* از چینش افراد انقلابی در دانشگاه آزاد حمایت می‎کنیم/ غیرقانونی دانستن اقدام «ولایتی» نا به‎جاست

وی با بیان اینکه از چینش افراد انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی حمایت می‎کنیم، اذعان کرد: افراد انقلابی هر جایی حضور یابند جهادی کار می‎کنند، از این رو ما نیز به‎عنوان دانشجویان بسیجی از کسانی که با کارکرد جهادی و روحیه انقلابی در راستای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارند حمایت می‎کنیم و با هر فردی که مقابل رهبر معظم انقلاب و نظام بایستد برخورد خواهیم کرد همانطور که موضع و اعلام برائت خود را نسبت به مفسدین اقتصادی دانشگاه آزاد اعلام کردیم.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کردکوی با اشاره به موضع‎گیری‎های منفی و مخالفت برخی افراد با اقدام «ولایتی» در تغییر و تحولات دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: تغییر و تحولات انجام شده بسیار اقدام خوبی بوده است و کاملاً براساس قانون است، از این رو ما این موضع‎گیری‎ها و غیرقانونی دانستن تغییر و تحولات را نابه‎جا می‎دانیم، اگرچه برکناری آقای میرزاده قبل از انتصاب آقای ولایتی مطرح بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر