سریال ادامه‌دار جولان سگ‌های ولگرد در کردکوی/دانش آموزان دبستان شهید فراتی در امان نیستند+فیلم و عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 249 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:56 ق.ظ، سه شنبه، 21 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

این روزها جولان آزادانه سگ های ولگرد در خیابان های شهر کردکوی و حتی کوچه های برخی روستاهای این شهرستان به معضلی اساسی برای سلب آرامش مردم تبدیل شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ افزایش بی رویه جمعیت سگ های ولگرد یا بی صاحب و پرسه زنی آنها در سطح شهر کردکوی معضلی است که این روزها به شدت موجب هراس و نگرانی و ایجاد مشکلاتی برای شهروندان این شهر شده و خطر جدی برای سلامت و امنیت شهر و شهروندان ایجاد کرده است و از سویی شاهد برخورد آنچنانی با این حیوانات مزاحم نیستیم.

وجود سگهای ولگرد و گرسنه در سطح شهر حتی سلامت و امنیت دانش آموزان را به خطر انداخته و این در حالی است که بسیاری از شهروندان از این موضوع گلایه دارند.

حضور سگهای ولگرد نگرانی هایی را در بحث سلامت شهروندان نیز به وجود آورده که این حیوانات ناقل بیماریهای مسری هستند که تهدیدی جدی برای سلامت مردم و بهداشت محیط به شمار می روند.

با توجه به شناخت بسیاری از بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان، امروزه در هیچ نقطه ای حضور آزاد سگ های بدون صاحب در خیابان ها امر پذیرفته شده ای نیست.

وجود سگ های ولگرد در سطح شهر علاوه بر خطرات ناشی از حمله و گاز گرفتکی می تواند باعث بیماری های خطرناکی از جمله، کیست هیداتیک، هاری، کالاآزار، لاروهای مهاجر احشایی بروسلوز و لپتوسپیروز شود که بر اساس منابع علمی مشخص شده، از میان ۴۰۰ بیماری مشترک بین انسان و حیوان حدود ۱۰۰بیماری از سگ به انسان انتقال می یابد.

جولان سگهای ولگرد در شهرک شهید افشردی کردکوی

جمعی از شهروندان کردکویی در گفتگو با خبرنگار ما در این رابطه گفتند: سگهای ولگرد موجب ترس و نگرانی اهالی منطقه شده و شبها از وجود چنین سگهایی آرامش و استراحت نداریم.

این شهروندان اظهار کردند: علاوه بر شب ها حتی در روزها بچه ها از وجود این سگ های ولگرد در امان نیستند بطوریکه پرسه زدن سگهای ولگرد در حوالی دبستان شهید فراتی باعث ترس و دلهره و اضطراب فرزندان ما شده است.

آنها عنوان کردند: این سگ های ولگرد حتی در کنار بعضی از ادارات در روز پرسه می زنند و مسئولان حتی با مشاهده آنها متاسفانه چشم پوشی کرده و اقدامی نمی کنند.

جمعی از والدین از نگرانی خود به جهت وجود سگهای ولگرد در مسیر تردد فرزندانشان گفتند و از مسئولین خواستار شدند در زمینه حل این معضل هرچه زودتر اقدامات لازم را انجام دهند تا فرزندان خود را با اطمینان خاطر روانه مدرسه نمایند.

تاکنون هیچ آسیب جانی از طریق این سگ ها د سطح شهر کردکوی گزارش نشده است اما باید اضافه نمود رعب و وحشت حاصل از حضور آنها در سطح شهر تردد را برای برخی شهروندان مختل نموده است و باید در نظر داشت زیبنده یک شهر نیست که محل جولان سگ های بی خانمانی باشد که آرامش شهروندان را برهم زنند.

تصاویری از جولان دسته جمعی سگهای ولگرد در حوالی دبستان شهید فراتی شهر کردکوی:

انتهای پیام/

ارسال نظر