سر و کله معرکه گیران باز هم در گرگان پیدا شد+ تصویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 997 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:15 ب.ظ، یکشنبه، 1 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

سالیان گذشته همواره شاهد حضور افرادی سودجو بودیم که با هنرنمایی های احمقانه خود نه تنها سلامتی خود را به خطر می انداختند و باعث اتلاف وقت مردم می شدند؛ از ایستادن مردی بزرگسال بر روی شکم نونهالی ۷، ۸ ساله گرفته تا بازی با مارهای سمی و پاره کردن زنجیر که گهگاهی نیز شاهد بروز اتفاقاتی جبران ناپذیر بودیم، از جمله هنرهای معرکه گیران بوده است.

2 - Copyبه گزارش رادکانا، سالیان گذشته همواره شاهد حضور افرادی سودجو بودیم که با هنرنمایی های احمقانه خود نه تنها سلامتی خود را به خطر می انداختند و باعث اتلاف وقت مردم می شدند، اعتقادات و باور های مردم را نیز به بازیچه می گرفتند.

از ایستادن مردی بزرگسال بر روی شکم نونهالی 7، 8 ساله گرفته تا بازی با مارهای سمی و پاره کردن زنجیر که گهگاهی نیز شاهد بروز اتفاقاتی جبران ناپذیر بودیم، از جمله هنرهای معرکه گیران بوده است.

با کمک گرفتن از خدای تبارک و تعالی و فریاد نام ائمه معصوم علیهم السلام اقدام به حماقت و با ادعای ناموس پرستی و نظر کرده بودنشان منفعت طلبی کثیفی را جستجو می کردند.

چند سالی بود که دیگر خبر از آن ها نداشتیم تا اینکه چند روز پیش در ترمینال شرق گرگان سر و کله یکی از آن زنجیر پاره کنانشان پیدا شد و باز هم شاهد همان سناریوی سابق بودیم.

تا کی قرار است اعتقادات و باورهای مردم توسط افرادی سودجو به لجن کشیده شود؟!

تا کی قرار است مذهب را به اسم حماقت های خود خراب کنیم؟!

منفعت طلبی تا چه حد می تواند یک انسان را گمراه کند؟!

منفعت طلبی یک سمت این موضوع است اما نباید از مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی غافل شد.

چه بسا که هر یک به تنهایی می تواند خود انگیزه ارتکاب جرم های سنگین تر شود.

گرسنه خوابیدن خانواده برای یک مرد سنگین است.

جبرهای اجتماعی و حرف و حدیث های مردم و پتانسیل بالای اجتماع برای قبول خرافه خود دلیل و انگیزه دیگری برای ارتکاب این عمل است.

آشفتگی فرهنگی و اعتقادی در مسائلی چون قناعت، صداقت، حقوق متقابل، حسادت، تهمت و افترا، ضن بد و … هیچگاه در بزه کاری های اجتماعی بی تاثیر نبوده است.

شرح این ماجرا بسیط و از حیطه علمی ما خارج است.

آنچه وظیفه حکم می کرد گفتیم، الباقی ماجرا، همت مسئولین مربوط را می طلبد.

 

و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی

نویسنده رادکانا:آوینی جوان

1

2


مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر