سلاح ایمان عامل پیروزی رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 822 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:22 ب.ظ، پنج شنبه، 28 شهریور، سال 1392 نظرات یک نظر

شانزدهمین یادواره ۲۶ شهید گلگون کفن روستای سرکلاته خرابشهر صبح امروز با حضور سردار جاهد جانشین معاونت بسیج ستاد کل نیروهای مسلح و مردم شهیدپرور روستا برگزار شد.

SAM_5195به گزارش خبرنگار رادکانا، شانزدهمین یادواره 26 شهید گلگون کفن روستای سرکلاته خرابشهر صبح امروز با حضور سردار جاهد جانشین معاونت بسیج ستاد کل نیروهای مسلح و مردم شهیدپرور روستا برگزار شد.

این مراسم با حضور سردار جاهد جانشین معاونت بسیج ستاد کل نیروهای مسلح، سردار بابایی فرماندهی سپاه نینوا استان، عیسی امامی نماینده مردم گرگان و آق قلا، الیاسی فرماندار کردکوی، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مسئولین در جمع مردم شریف و ولایتمدار روستای سرکلاته خرابشهر باشکوه فراوان برگزار شد و یاد و خاطره 26 لاله سرافراز سرکلاته گرامی داشته شد.

سردار جاهد جانشین معاونت بسیج ستاد کل نیروهای مسلح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 4000 شهید استان گلستان و 26 شهید روستای سرکلاته خرابشهر عنوان کرد: اگر امروز در جهان سربلند هستیم بخاطر عظمت شهداست.

وی افزود: شهدا به دلیل ایمان و اعتقاد خالصی که به خداوند داشتند به جایگاهی رسیدند که درس و الگویی برای مردم کشورهای اسلامی شده اند.

سردار جاهد با اشاره به وجود گروه های مستکبر در زمان انقلاب و 8 سال جنگ تحمیلی یادآور شد: زمانی در کشورمان با بحران بزرگی با عناوین خلق ترکمن، خلق بلوچ، خلق ترک، خلق عرب روبرو بودیم که کمر همت بسته بودند تا با هر توطعه شومی انقلاب اسلامی ایران را نابود کنند.

وی ادامه داد: هر بحرانی از این قبیل می توانست کمر انقلاب را خم کند زیرا این گروه های منحرف از سوی آمریکا و کشورهای غربی حمایت های فراوانی می شدند که امثال کردستان و سیستان و بلوچستان هرکدام می توانستند لقمه شیرینی برای آنان باشند اما خداراشکر که مردم بیدار و آگاه ما در سراسر کشور مقابل جنایات این گروه ها ایستادند.

جانشین معاونت بسیج ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بسیجی بودن اکثر شهدای سرکلاته اظهار داشت: از 26 شهید والامقام روستای سرکلاته 19 شهید بسیجی می باشند که عشق به امام، عشق به ولایت، عشق به آقا اباعبدالله الحسین (ع) باعث شد تا به درجه رفیع شهادت نائل شوند.

فرمانده سابق لشگر خط شکن 25 کربلا با بیان اینکه سلاح ایمان موجب پیروزی رزمندگان در 8 سال جنگ تحمیلی شد خاطرنشان کرد: اگر رزمندگان ما در 8 شال جنگ تحمیلی به پیروزی رسیدند فقط به دلیل داشتن سلاح ایمان بود.

وی افزود: سنگر شهدای ما سنگر نماز، قرآن و عبادت بود.

سردار علیرضا جاهد در ادامه سخنان خود به فلسفه برگزاری یادمان شهدا اشاره کرد و افزود: فلسفه برگزاری یادمان شهدا این است که ما به شهدا تأسی بجوئیم، وصیتنامه شهدا را بخوانیم.

وی تصریح کرد: عنصر حزب الله لبنان به شهدای ما تأسی می جویند و راه شهدا را مدنظر قرار می دهند و آنها را الگوی خود قرار می دهند که تابحال در برابر استکبار جهانی اسرائیل و آمریکا پیروز میدان بود.

جانشین معاونت بسیج ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به مردم سرکلاته در خصوص اینکه برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روستا چقدر فعالیت های فرهنگی انجام داده اند گفت: تا بحال در وصف شهدای گرانقدر سرکلاته چند کتاب از سوی مردم و مخصوصا جوانان نوشته شد. باید برای این 26 شهید روستای سرکلاته فعالیت های فرهنگی بیشتری صورت گیرد تا جوانان عزیزمان آشنایی بیشتری با شهدا پیدا کنند.

وی در سخنان پایانی خود خطاب به مردم سرکلاته گفت: جوان، پیر، برادر، خواهر، شهدا در شأن امامزاده های بزرگ ما هستند.

لازم بذکر است روستای سرکلاته خرابشهر دارای 26 شهید و 50 جانباز و آزاده می باشد.

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=8221

ارسال نظر