سلامتی ما در گرو اصلاح شیوه زندگی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 728 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:45 ب.ظ، جمعه، 23 فروردین، سال 1392 نظرات بدون نظر

به گزارش خبرنگار رادکانا حجت الاسلام شاعری امام جمعه کردکوی در خطبه های نماز جمعه سیاسی و عبادی این هفته ضمن گرامیداشت هفته سلامت بیان داشت: ما برای زندگی بهتر و شیرین تر احتیاج به بدن سالم داریم.

untitledبه گزارش خبرنگار رادکانا حجت الاسلام شاعری امام جمعه کردکوی در خطبه های نماز جمعه سیاسی و عبادی این هفته ضمن گرامیداشت هفته سلامت بیان داشت: ما برای زندگی بهتر و شیرین تر احتیاج به بدن سالم داریم.

وی افزود: انسانی که دنبال زندگی سالم و شیرین است باید بدن سالم داشته باشد.

حجت الاسلام شاعری بر این نکته تأکید کرد: اگر زندگی در مسیر درست قرار بگیرد هزینه زندگی کم خواهد شد.

وی تصریح کرد: انسان با سبک زندگی درست و بدن سالم از شیوع بسیاری از بیماری ها در بدن جلوگیری می کند.

امام جمعه کردکوی یادآور شد: امروزه بخش قابل توجهی از درآمد مردم صرف درمان بیماری ها می شود.

وی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری فرمود: برای اینکه انسان مسلمان زندگی کند، اسلامی زندگی کند و سالم و سلامت زندگی کند باید از افراط و تفریط بپرهیزد.

از بسیج و سپاه گرفته تا همه دستگاههای امدادی دیگر توانستند سریعا در مکان حادثه دیده حاضر شوند و کمک شایانی به مردم زلزله زده بوشهر کنند.

حجت الاسلام موسی شاعری امام جمعه شهرستان کردکوی در خصوص فاجعه دردناک زلزله بوشهر گفت: زلزله در مناطقی از کشورمان باعث جان باختن هم وطنان عزیزمان شد و باعث ناراحتی و از دست دادن خانواده های زیادی شد.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه از سوی مردم و دولت که در رأس آن مقام معظم رهبری قرار دارد کمک بسزا و قابل قبولی انجام گرفت.

شاعری ادامه داد: از بسیج و سپاه گرفته تا همه دستگاههای امدادی دیگر توانستند سریعا در مکان حادثه دیده حاضر شوند و کمک شایانی به مردم عزیز بوشهر کنند.

وی تصریح کرد: همه ما مکلف به خدمت می باشیم و وظیفه همه ماست که با مردم عزادار بوشهر اظهار همدردی کرده و به آنها کمک رسانی کنیم.

مجالس حضرت فاطمه زهرا (س) باید بدون سر و صدا و بدون اینکه مزاحمتی برای کسی بوجود آورد برگزار شود.

امام جمعه کردکوی با اشاره به برگزاری درست مراسم عزاداری حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: مردم ما در بزرگذاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) مراقب باشند و مراسمات را به گونه ای برگزار کنند که در شأن و شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س) باشد.

حجت الاسلام شاعری ادامه داد: قبل از همه چیز باید شخصیت گرانقدر این حضرت را خوب بشناسیم و او را الگوی خود قرار دهیم.

امام جمعه کردکوی در خصوص شخصیت این بانوی بزرگوار به دو نکته ذاتی و اکتسابی و انتخابی اشاره داشت و افزود: حضرت فاطمه (س) هم دارای شخصیت ذاتی است و هم دارای شخصیت اکتسابی و انتخابی است.

وی افزود: حضرت زهرا (س) از نظر ذاتی دارای خوبی ها و منزلت بالایی است که در کنار آن، خوبی ها و بزرگواری انتخابی و اکتسابی زیادی را به خود اختصاص داده است که نشان از منزلت و شخصیت والایی این بانوی عالم اسلام است.

شهید صیاد شیرازی نماد انسانی کامل و رئوف بودند که به ملکوت ازلی رسیدند.

حجت الاسلام موسی شاعری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی رجالی بودند که در هشت سال دفاع مقدس زحمات فراوان و قابل توجهی کشیدند که مقام معظم رهبری در بیانات خود ارادت خالصانه خود را نسبت به این شهید والامقام نشان می دهد و او را سرباز سرافراز دین و اسلام می خواند.

وی افزود: شهید شیرازی بدست منافقین کوردل به شهادت رسید. شهید شیرازی نماد انسانی کامل و رئوف بودند که به ملکوت ازلی رسیدند.

وی تصریح کرد: منافقین به خاطر اینکه خیانت بزرگی به کشور و مردمشان کردند برای همیشه منفور و مردودند که همانا در به دری حقشان است.

شهید آوینی نماد هنر و فرهنگ است.
امام جمعه کردکوی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی در مورد ویژگی شخصیتی این شهید گرانقدر اظهار داشت: شهید سید مرتضی آوینی هنری سرشار از فرهنگ انقلاب اسلامی وارد عرصه هنری و فرهنگی جامعه کرد که همچنان از آثار این شهید استفاده فراوانی می شود که تحسین برانگیز می باشد.

وی در ادامه ادامه داد: کارهای ساده و نیک زیادی را می توان انجام داد اما اگر این کارهای نیک توأم با هنر و فرهنگ نباشد به خوبی انجام داده نمی شود.
حجت الاسلام شاعری افزود: نمونه این هنر و ادب که به فرهنگ انقلاب اسلامی آمیخته گشت را می توان در آثار فاخر سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی مشاهده کرد.
همانا یاد و خاطره تمامی شهدا اسلام گرامی باشد.

ارسال نظر