سوء استفاده از احساسات کاربران در ماه مبارک رمضان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 73 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:43 ب.ظ، یکشنبه، 21 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان با توجه به فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه شاهد افزایش فعالیت‌های خیرخواهانه به نفع ایتام، نیازمندان، زندانیان و… هستیم، که متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از این فرصت در فضای مجازی اقدام به جمع آوری کمک تحت عناوین یاری به مستمندان می‌نمایند در حالیکه کمک‌های جمع آوری شده هیچ گاه به دست نیازمندان نمیرسد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان صاحبکاران مسئول فتا استان افزود: با توجه به سهولت ارتباطات متاسفانه در برخی موارد شاهد بهره‌گیری ناآگاهانه کاربران و در نتیجه سوء استفاده سودجویان و فرصت‌طلبان از غفلت شهروندان هستیم لذا به کاربران توصیه می‌شود ضمن افزایش آگاهی‌های خود نسبت به فضای مجازی، هر ادعایی را در این فضا باور نکرده و بدانند از ویژگی‌های بارز فضای سایبر این است که افراد می‌توانند هویت‌های متعددی اختیار کنند و مخاطبین خود را اغفال نمایند.

وی تصریح کرد: مجرمان سایبری در ماه مبارک رمضان با انتشار تصاویری از افراد بی‌خانمان یا کودکان بیمار و بی سرپناه و… در شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند احساسات انسان دوستانه کاربران روزه دار را تحریک کنند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را پیش ببرند. حتی در این خصوص شاهد بارگذاری سایت‌های جعلی هستیم که ادعای فعالیت خیرخواهانه در راستای رفع مشکلات نیازمندان و ایتام دارند در حالیکه این امر صحت ندارد.

سروان صاحبکاران گفت: به شهروندان توصیه می‌شود حتما برای کمک به نیازمندان و ایتام به موسسات شناخته شده و دارای مجوز یا مستقیما به ادارات مربوطه مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره بهزیستی و … مراجعه نمایند و فریب پیام‌ها و سایت‌های جعلی را نخورند.

وی گفت: یکی از بهترین راهکارهای مقابله و کنترل چنین‌ناهنجاری‌هایی کمک‌نکردن به افراد و گروه‌های این‌چنینی است؛ چراکه همکاری‌نکردن با این افراد سودجو استمرار و دوام اقدامات مجرمانه آنان را از بین خواهد برد.

مسئول پلیس فتا استان در پایان با اشاره به آدرس سایت و ایمیل پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و افزود: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

ارسال نظر