سوت بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در گلستان به صدا درآمد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 714 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:31 ق.ظ، شنبه، 26 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر استان گلستان، شب گذشته (۲۵ بهمن) با اجرای دو گروه موسیقی در تالار فخرالدین اسعدگرگانی آغاز به کار کرد.

IMAGE635280482506353949به گزارش رادکانا، احمد گلچین، رئیس اداره هنری، سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در حاشیه مراسم افتتاحیه این جشنواره در گفتگویی اظهارداشت: این جشنواره به همراه 5 استان کشور، با حضور 9 گروه موسیقی از پیشکسوتان، گروه های استانی، کشوری و خارجی در استان آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره به مدت 4 روز در تالار فخرالدین اسعدگرگانی ادامه دارد، افزود: از 9 گروه موسیقی شرکت کننده در این جشنواره، سه گروه موسیقی آداک از گرگان، وابات از تهران و پائیز از کردستان عراق از گروه های یافته به بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر هستند.

گلچین با اشاره به روز شمار برنامه ها، تصریح کرد: در روز دوم این جشنواره در (26 بهمن) گروه موسیقی سنتی میرزا عبدالله به سرپرستی عبدالله میرزا زنجانی از گرگان و موسیقی آئینی نجوای کتول به سرپرستی محمدرضا برزگر از علی آباد به اجرای برنامه می پردازند.

وی ادامه داد: در روز سوم جشنواره در (27 بهمن) نیز گروه موسیقی سنتی ملانفس به سرپرستی حاج محمد ایری از بندرترکمن و گروه موسیقی آئینی پائیز به سرپرستی رحمان هوشیار از کردستان عراق اجرای برنامه دارند.

رئیس اداره هنری، سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: در روز پایانی جشنواره در (28 بهمن) نیز گروه موسیقی آئینی سنتی سیستان هامون به سرپرستی محمد نوری از گرگان، گروه موسیقی مقامی آرام به سرپرستی سید جواد حسینی از علی آباد کتول و گروه موسیقی محلی تلفیقی پالیز به سرپرستی اسماعیل خادمی از گرگان به اجرا برنامه خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر استان گلستان تا (28 بهمن) سال جاری در ساعت 18 هر روز پذیرای علاقمندان به حوزه موسیقی است.گفتنی است،بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر استان گلستان، شب گذشته (25 بهمن) با اجرای دو گروه موسیقی کر آوازی آداک به سرپرستی ابوذر اسماعیلی از گرگان و گروه موسیقی سنتی وابات به سرپرستی عیسی غفاری از تهران در تالار فخرالدین اسعدگرگانی آغاز به کار کرد./shabestan

ارسال نظر