سوغات قم ؛ شیراز ؛ نیشابور ؛ پس سوغات گرگان کجاست ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,693 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:30 ق.ظ، شنبه، 22 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

نمایشگاه طرح ضیافت که جهت تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در پارک شهر گرگان تدارک دیده شده تبدیل به محلی برای تبلیغات سوغات دیگر شهرها شده و سوال شهروندان گرگانی این است که پس سوغات گرگان چیست ؟

so03به گزارش رادکانا، نمایشگاه طرح ضیافت که به خاطر ماه مبارک رمضان در پارک شهر گرگان برگزار شده این روزها خیلی شلوغ است .

مردم گرگان برای تامین ارزاق خود به این نمایشگاه مراجعه می کنند و قیمت ها هم نسبت به بازار بد نیست .

اما نکته جالبی که نظر ما را جلب کرد تبلیغات سوغات شهر های دیگر مثل شیراز ، دلوار ، نیشابور و قم بود که هر کدام غرفه داشتند اما هر چه گشتیم نتوانسیتم سوغات گرگان را پیدا کنیم .

سوال شهروندان گرگانی اینست که اگر روزی برایشان مهمان آمد و خواستند مهمانشان را با سوغات همراهی کنند چه چیزی را به عنوان سوغات معرفی کنند؟

گویا با مهاجرت اقوام گوناگون به گرگان سوغات های گوناگون هم به این شهر مهاجرت کرده و خود را به شهروندان گرگانی عرضه می کنند .

لازم به ذکر است از سوغات های مختص شهر گرگان می توان از انواع نان های محلی ( نظیر نان خرمایی ، نان زنجبیلی و… ) ، انواع شیرینی ها نظیر ( شیرینی پا درازی ، سر غربیلی و … ) و انواع حلواهای محلی ( نظیر آماج ، حلوا برنجی و … ) نام برد .

علاوه بر موارد بالا که بعضی اوقات در بازارهای استان به عنوان سوغات گرگان به فروش می رسند و بسیاری از گرگانی ها نیز در آستانه سال نو اقدام به پخت آنها می کنند؛ خوراکی ها و شیرینی جات سنتی و خانگی دیگری هم در گذشته های نه چندان دور پخته می شده است که از آن جمله می توان به این موارد اشاره نمود : کُلُمبو ، کالنی نون ، گلاج ، رشته به رشته ، شیرینی برنجی ، نون قندی ، نون کلوچه ، سیچو کماچ . و شکلات های عیدی همچون : پشت زیگ، پیسه گندله، شقزی، مار مُرده و . . .

ارسال نظر