سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان برگزار می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 920 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:26 ق.ظ، سه شنبه، 15 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیرعامل سازمان فرهنگی و شهرداری گرگان گفت: سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان توسط این سازمان برگزار می شود.

IMG13180002به گزارش رادکانا، علی اکبر حسین خانی بعدازظهر دوشنبه در نشست برنامه ریزی این جشنواره در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت : مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره گرامیداشت روز گرگان ، استفاده بیش از پیش از فضای مجازی در جهت معرفی گرگان ، سوق دادن وبلاگ نویسان در جهت پرداختن به موضوعات مرتبط با گرگان ، بهره گیری از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ شهروندی، تحقق بخشی از اهداف شهر الکترونیک گرگان، بازاندیشی ظرفیت ها و طرح مسائل گوناگون اجتماعی و فرهنگی است.
حسین خانی در خصوص موضوعات جشنواره سوم وبلاگ نویسی گرگان گفت : عنوان کلی جشنواره “باردیگر شهری که دوستش می داریم “است که شرکت کنندگان  می بایست در پنج موضوع مرتبط با این عنوان به ارسال مطالب خود بپردازند.
حسین خانی موضوعات اصلی جشنواره را موضوعات فرهنگی و گردشگری شامل آداب و رسوم، آئین ها، گویش و لهجه، بازی های محلی، صنایع دستی و بافت تاریخی و معماری، اماکن گردشگری، بناهای تاریخی مذهبی، جاذبه های طبیعی، عناصر گرگان تاریخی همچون دیوار دفاعی و خلیج گرگان و رود گرگان و دشت گرگان ، توسعه پایدار گرگان شامل توسعه شهری همچون توسعه پارک ها و فضای سبز و زیباسازی شهر و ترافیک و مدیریت شهری و ساخت و ساز، سرمایه گذاری، حمل و نقل و ارتباطات همچون توسعه راهها و جاده های برون شهری، توسعه دانشگاه ها و آموزش عالی، صنعت، بهداشت و درمان، محیط زیست و منابع طبیعی، است.
وی گفت: همچنین ورزش گرگان شامل وضعیت رشته های مختلف ورزشی در گرگان، پتانسیل های ورزش گرگان، معرفی تیم های ورزشی چهره ها شامل مشاهیر و نام آوران پیشین یا معاصر، شهدا و ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس، خیرین و نیکوکاران، افراد تلاشگر، شهروندان فداکار، چهره های تاثیرگذار اجتماعی فرهنگی ورزشی از دیگر موضوعات اصلی جشنواره است.
حسین خانی گفت : امسال موضوعی نیز با عنوان نامه ای به شهردار یا اعضای شورای شهر (در حوزه های گوناگون اجتماعی مرتبط با مدیریت شهری) به موضوعات جشنواره اضافه شده است.
حسین خانی اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند از تاریخ 14  مرداد تا 13  شهریور 92 با مراجعه به وب سایت جشنواره  به نشانی gorganblog.ir  و اطلاع از قوانین در نظر گرفته شده، با ثبت مطالب مرتبط با موضوعات جشنواره در این رقابت شرکت کنند.
وی با تقدیر از برگزار کنندگان دو دوره قبلی جشنواره و علی الخصوص علی نصیبی دبیر دوره های پیشین گف :  دبیری جشنواره سوم وبلاگ نویسی گرگان برعهده شبیر دائمی بوده و سه داور انتخاب شده از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان و دبیرخانه جشنواره جهت قضاوت و ارزیابی آثار جهت شفاف سازی بیش از پیش کار، طی روزهای آینده معرفی خواهند شد./مهر
ارسال نظر