سومین گردهمایی کتابت قرآن کریم در گلستان برگزار شد+ تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 393 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:21 ب.ظ، دوشنبه، 22 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

سومین گردهمایی کتابت قرآن کریم با حضور خوشنویسان و تذهیب‌کاران استان گلستان، در گرگان برگزار شد.

13940421000863_PhotoAبه گزارش رادکانا، سومین گردهمایی کتابت قرآن کریم روز یکشنبه با حضور خوشنویسان و تذهیب‌کاران استان گلستان در مدرسه علمیه الزهرا گرگان برگزار شد.

در این گردهمایی بیش از یکصد خوشنویس و تذهیب‌کار از گروه‌های سنی مختلف استان گلستان شرکت کرده و هنر خود را به نمایش گذاشتند.

این گردهمایی با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و با همراهی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان، کانون فرهنگی هنری مسجد جامع گلشن، مرکز تخصصی خوشنویسی ریحان و شعبه مرکز گلستان انجمن خوشنویسان ایران برگزار شد.

معرفی قرآن در قالب‌های مختلف هنری یک فرصت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در حاشیه بازدید از این گردهمایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان در خصوص این برنامه گفت: هدف از برگزاری این کارگاه معرفی قرآن به عنوان میراث بزرگ بشری است.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت ادامه داد: معرفی قرآن در قالب‌های مختلف هنری یک فرصت است.

وی تاکید کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در نظر دارد تا از ظرفیت‌های مختلف هنری در این راه استفاده کند که این گردهمایی هم حرکتی در این راه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان همچنین بیان کرد: آثاری که امروز توسط هنرمندان خلق خواهد شد در یک فرصت مناسب، داوری و نفرات برتر نیز اعلام می‌شود.

باید مشوق هنرمندان باشیم

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز یکی دیگر از میهمانان و بازدیدکنندگان این گردهمایی بود که در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران استان از حضور جوانان در عرصه‌های قرآنی اظهار رضایت و خوشنودی کرد.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی گفت: همه ما باید مشوق هنرمندان در هر رشته هنری باشیم.

وی گفت: قرآن، دنیا و آخرت ماست و ما هرچه بتوانیم از هر راهی قرآن را وارد متن زندگی مردم کنیم کار بسیار نیک و پسندیده‌ای است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: قرآن، ما را به مستحکم‌ترین راه هدایت می‌کند و اگر گام‌های ما برای این باشد که به محتوای قرآن نزدیک‌تر شویم، خداوند پاداش دنیوی و اخروی آن را خواهد داد.

بر اساس این گزارش، این گردهمایی یک روزه عصر روز یکشنبه آغاز و تا پاسی از شب ادامه داشت.

———————————-

عکس و گزارش: سالار احمدی از فارس

———————————-

انتهای پیام/

 

ارسال نظر