سوم خرداد ، روز بزرگی در تاریخ ملت ایران است / آزاد سازی خرمشهر ، یک مشیت الهی بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 381 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:53 ب.ظ، شنبه، 3 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت : ما باید راهی را که امام خمینی (ره) در این کشور آغاز نمودند را ادامه دهیم و باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

IMG_2122به گزارش رادکانا، آیت الله سید کاظم نور مفیدی، صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان گلستان در قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ پیاده گرگان که به مناسبت حماسه بزرگ سوم خرداد برگزار گردید ، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر ، گفت : امروز ، روز بزرگی در تاریخ ملت ایران است.

آیت الله نور مفیدی ، روز سوم خرداد را ، نشان دهنده قدرت و ایمان مردم ایران یاد کرد و گفت : وقتی خرمشهر به دست رژیم بعث عراق افتاد ، آنرا به عنوان پیروزی بسیار مهم برای خود تلقی و آنرا به عنوان دژی نفوذ ناپذیر عنوان کرده بودند.

امام جمعه شهر گرگان افزود : صدام در آن زمان آنقدر مست و مغرور شده بود که نام خرمشهر را تغییر داده بود و آن را “مهمره” نام نهاد.

نور مفیدی در ادامه با بیان اینکه صدام حسین در آن زمان گفته بود ، نیروهای ایرانی نمیتوانند به شهر خرمشهر نفوذ کنند ، افزود : صدام در آن زمان خطاب به نیروهای ایرانی گفته بود که اگر بتوانند خرمشهر را باز پس ستانند کلید شهر بصره را به ایرانیان خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد : نیرو های بعثی با حصار های دفاعی که دور تا دور خرمشهر به وجود آورده بودند می خواستند از نفوذ نیرو های ایرانی به این شهر جلو گیری کنند. و توانستند با ایجاد خاکریزهای بسیار زیاد ، تخریب خانه ها و ایجاد میدانهای مین در شهر خرمشهر از نفوذ نیروهای رزمنده ایران جلوگیری کردند، حتی کار آنها به جایی رسیده بود اگر نیروهای هوایی ایران از آسمان خواهان پیاده نمودن نیروهای خود در شهر خرمشهر بود ، با استقرار شاخه های آهنی در این شهر از نفوذ نیروهای ایرانی جلوگیری کردند.

آیت الله سید کاظم نور مفیدی در سالروز حماسه سوم خرداد در قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ پیاده گرگان خطاب به نبروهای مسلح گفت : دنیا فکر آن را نمی کرد که با توجه به اوضاع داخلی آن زمان ایران و با توجه به عملیات های تروریستی منافقین و فرار بنی صدر نظام ایران دوام آورد و کشور های دنیا به این فکر بودند که با حمایت تمام عیار از کشور عراق ، می توانند کار نظام ایران را تمام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر یک مشیت الهی بود و به تعبیر امام راحل (ره) می توان گفت که ” خرمشهر را خدا آزاد کرد” .

وی با تاکید بر اینکه نباید از امداد غیبی خداوند در امر آزادسازی خرمشهر غافل بود ، گفت : ما از این پشتیبانی و کمک خدای متعال در امر پیروزی خرمشهر ، هیچ گاه نباید غافل باشیم و با وجود رهبری های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی (ره) بود که درب بسته خرمشهر به سوی ملت ایران گشوده شد.

امام جمعه شهر گرگان ، افزود : ما باید به صورت خالصانه برای کشور و مصالح آن و همچنین شرایط گوناگون آن ، با همکاری و هم دلی و همچنین با خلوص نیت برای اقتدار این نظام و این انقلاب ایستادگی کرده و تلاش نماییم.

وی در ادامه افزود : ما باید کاری کنیم که این نظام الهی وارد دل مردم شود و وقتی که وارد دل مردم شد ، قطعا مردم پشتیبان این نظام خواهند بود .

امام جمعه گرگان با اشاره به تحولات منطقه ای و اوضاع سیاسی کشور های خاورمیانه ، گفت : امروز با مشاهده اوضاع کشورهایی نظیر ، مصر ، عراق، افغانستان ، لیبی و…. می توان دید که آنروز اگر رهبری های امام بزرگوار نبود این پیوند و اتصال مردم با رهبری به وجود نمی آمد و رهبری امام باعث گردید که نیروهای نظامی ایران در آزادسازی خرمشهر، پیروز میدان باشند و ما نیز همواره باید پیرو ولایت فقیه بوده و از فرمایشات مقام معظم رهبری پیروی نماییم.

حضرت آیت الله نور مفیدی گفت : حضرت آبت الله خامنه ای(مد ظله العالی) ، همان راه و روش بنیانگذار کبیر انقلاب را ادامه می دهند ، همانگونه که امام راحل (ره) گفته بودند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند ، با رهبری و درایت ایشان آمریکا هیچ غلطی نمی تواند علیه ملیت ایران انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه راه امام راحل (ره) باید ادامه پیدا کند ، افزود : ما باید راهی را که امام خمینی (ره) در این کشور آغاز نمودند را ادامه دهیم و پشتیبان ولایت فقیه باشیم .

در مراسم صبحگاه نیرو های مسلح استان گلستان در شهر گرگان ، طهماسبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان ، سردار بابایی فرمانده سپاه نینوا گلستان ، امیر منصور خمری ارشد آجا در استان مازندران و گلستان ، حجت السلام الله قلی ارشد عقیدتی و سیاسی آجا در استان مازندران و گلستان ، فرمانده نیروی انتظامی و مرزبانی استان گلستان و سایر مسئولین استانی شرکت داشتند.

ارسال نظر