سپاه: هدف نرمش قهرمانانه میدان‌داری است نه از دست دادن میدان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 476 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:49 ب.ظ، جمعه، 12 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نرمش قهرمانانه نرمشی هوشندانه و در نهایت اقتدار و عزت است که با هدف میدان‌داری، بدون دست کشیدن از آرمان‌ها، ارزش‌ها و منافع ملی صورت می‌پذیرد.

thumb287-08a70892f0949f7c9f12289cd97c622c

به گزارش رادکانا  به نقل از ایسنا ، سرهنگ پاسدار رسول سنایی‌راد در جمع کارکنان سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه به تحلیل رویکرد نرمش قهرمانانه در مناسبات و تعاملات خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و با تاکید بر این‌که «نرمش در سیاست خارجی نباید به اصول راهبردی نظام ضربه بزند» اظهار کرد: نرمش قهرمانانه، نرمشی هوشمندانه و مقتدرانه در برابر دشمن، با هدف در اختیار گرفتن میدان است که هیچ‌گونه پیام عجزی را به همراه ندارد.

وی نرمش قهرمانانه را یک «تاکتیک و روش» به منظور دنبال کردن اهداف، اصول و ارزش‌های عالیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف نرمش قهرمانانه میدان‌داری است نه از دست دادن میدان، از این رو نباید به بهانه تغییرات از اصول خود دست بکشیم.

وی با رد ادعای برخی که نرمش قهرمانانه را به صلح امام حسن(ع) تعبیر می‌کنند، گفت: شرایط، امروز شرایط صلح حدیبیه است که سرانجام فتح مکه را به دنبال داشت و امروز جمهوری اسلامی ایران در عین اقتدار حاضر به تعامل با جهان است، تعاملی که بر اساس اهداف تعریف شده و منافع ملی کشورمان باشد.

معاون سیاسی سپاه با بیان این‌که «در جمهوری اسلامی ایران بن‌بست وجود ندارد» اظهار کرد: می‌توان با توجه به قوانین و ظرفیت‌های موجود در رسیدن به اهداف و خواسته‌ها با طرف مقابل به گفت‌وگو نشست و با بهره‌گیری از تمامی منابع قدرت کشور حول محور عزت، حکمت و مصلحت نظام حرکت کرد.

وی با تاکید بر این‌که «در گفت‌وگو با امریکا باید متوجه ماهیت دشمنی آنان با انقلاب اسلامی باشیم» گفت: در ایجاد این تعامل باید فلسفه دشمنی امریکا با انقلاب اسلامی ایران را بدانیم و با حفظ هوشمندی و هوشیاری، متوجه تضاد ماهوی اصول حاکم بر سیاست قدرتهای استکباری با اصول حاکم بر نظام اسلامی باشیم.

ارسال نظر