سگهای زرد را در قطعه هنرمندان دفن می کنند شهید امر به معروف را به قطعه شهدا راه نمی دهند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 775 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:45 ق.ظ، سه شنبه، 19 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

واقعا جای سوال دارد چطور سگ های زرد که یک گروه موسیقی منحرف در آمریکا توسط یکی از خودشان کشته می شوند و در قطعه هنرمندان ایران جای می گیرند اما شهید امر به معروف را به قطعه شهدای بهشت زهرا راه نمی دهند.

image56324به گزارش رادکانا، اوضاع عجیبی است ، هر روز خبر مظلومیت شیعیان و فرزندان زهرا (س)در گوشه و کنار کشور به گوش می رسد. دیروز علی خلیلی و امروز مددخانی و فردا …

جانباز بسیجی آمر به معروف «مسعود مددخانی» روز 16 فروردین بعد از 19 سال تحمل درد جانبازی در بیمارستان بقیه‌الله تهران به شهادت رسید.

شهید مددخانی در سال 1374 طی مأموریت و در حین اجرای فریضه امر به معروف با اراذل و اوباش منطقه فلاح در ساختمان در حال احداث درگیر شده و پس از سقوط از ارتفاع دچار ضایعه نخاعی شد. وی در طول این سال‌ها 4 بار مورد عمل جراحی قرار گرفت و در نهایت روز گذشته  در سن 45 سالگی به شهادت رسید.

در نهایت تعجب بنیاد شهید با دفن وی در قطعه شهدا مخالفت کرد و علت ان را نداشتن اسنادی مبنی بر جانبازی وی دانست . این امر موجب اعتراض دوستان و خانواده شهید شد و باعث شد تا جنازه وی ساعتها در سردخانه بهشت زهرا بماند تا مسئولان بنیادشهید به یک نتیجه برسند اما گویا مسئولان با دفن وی در قطعه شهدا ممانعت کردند و نهایتا پیکر شهید مددخانی در قطعه صالحین دفن شد.

54400 733

71268-213422-1396864499

246402 532

resized 536845 413

اما سال گذشته در نهایت شگفتی دیدیم که دو خواننده با اسم مستعار سگ های زرد که یگ گروه موسیقی زیرزمینی چهار نفره بودند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا دفن می شوند.

گروه موسیقی سگ های زرد که کار خودشان را در ایران به صورت زیرزمینی آغاز کرده بودند ، بعد از حضور در فیلم بهمن قبادی تازه اندکی شناخته تر شدند ، اما اعضای این گروه در سال 2006 با مهاجرت به آمریکا ترجیح دادند تا حرفه موسیقی را در این کشور ادامه دهند .

اما کشته شدن سه نفر از اعضا به دست نفر چهارم گروه باعث شده تا نام سگ های زرد بیشتر از هر زمان دیگری در رسانه های داخلی و خارجی به چشم بخورد و درباره شان نوشته شود.

اما موضوعی که بیشتر از هر چیز دیگری در این حادثه توجه رسانه های داخلی را به خود جلب کرد ، دفن اعضای این گروه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) است. تدفینی که با تشخیص و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد صورت گرفت.
 
اگرچه افراد این گروه به فعالیت در زمینه موسیقی می پرداختند ، اما با یک نگاه اجمالی به گذشته و نحوه فعالیت و خروج سگ های زرد از کشور ، برخی از اقداماتشان در سال 88 ، نحوه به قتل رسیدنشان و یا حتی نامی که برای گروه خود انتخاب کرده اند و نگاهی به تعریف هنرمند در فرهنگ ایرانی و یا ویژگی یا شرایطی که خود وزارت ارشاد در تعریف هنرمند واقعی و متعهد برای صدور مجوز فعالیت به ان متوسل می شود بیندازیم ، آیا بازهم نام سگ های زرد در بین هنرمندانی که در این تعریف قرار کرفتند جای میگیرد.

دفن اعضای این گروه در قطعه هنرمندان در حالی رخ داده که وزارت ارشاد از اجازه دفن و خانواده های برخی از هنرمندان داخلی در قطعه هنرمندان خودداری کردند و علت این جلوگیری هم قرار نگرفتن نام آن هنرمندان در چارچوب تعریف خاصی که وزارت ارشاد از یک هنرمند می داند اعلام شده است.

19398631 10267461afcdd

IMAGE635210019435269807

sag01

بیش از 200 هزار نفر در این کشور شهید شده اند و در جای جای این کشور و هر کوی و برزنی تصویر شهیدی به عنوان نماد استقامت و شجاعت می درخشد و هنوز هم هستند جوانانی که در راه شهادت قدم می گذارند و باید بدانیم که امنیت و آسایش امروز مرهون همین عزیزان است.

همه شهیدان ما در راه ارزشهای اسلامی و دفاع زا وطن بودند و شهید مددخانی هم به دفاع از ارزش ها و وظیفه دینی و قرانی خود جهت امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت و همه شواهد و قرائن نیز نشان می دهد وی در این حادثه جانباز شده و 19 سال تمام تحمل رنج کرد، آیا باز هم دلیلی برای شهادت وی می خواهید که با دفن وی در قطعه شهدا مخالفت می کنید؟

او هم می توانست مانند خیلی از جوانان دیگر جزو لشکر تماشاگرها و بی تفاوت ها باشد و به زندگی خود بپردازد اما خطر کرد و بخاطر دین خود و وظیفه ای که به وی سپرده شده بود جان خود را از دست داد.

جامعه ای که در آن روح امر به معروف و نهی از منکر بمیرد جامعه ای مرده است و لذا مسئولان از همین الان بجنبند و مجلس با تصویب قوانین حمایتی از آمران به معروف و نهی از منکر و اقدامات اجرایی دولت نگذارند تا چراغ این فریضه دینی خاموش شود.

ارسال نظر