شارژ اعتبار سبد‌ کالایی در حساب خانوارها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 424 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:03 ب.ظ، پنج شنبه، 5 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

یک مقام مسئول در وزارت صنعت گفت: اعتبار سبد کالایی در شماره حساب سرپرستان خانوار بر اساس سامانه هدفمندی یارانه‌ها شارژ می‌شود و این اعتبار قابلیت نقد شوندگی ندارد.

n00001444-bبه گزارش رادکانا، یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نحوه توزیع سبد کالایی بین ۱۵ میلیون نفر اعلام کرد: عرضه سبد کالایی از طریق سامانه الکترونیک هدفمندی یارانه ها خواهد بود.

وی در واکنش به این سوال که آیا بصورت کالایی یا بصورت کارت الکترونیک خواهد بود، گفت: این دو سبد کالایی بصورت کارت الکترونیک خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: بنا نداریم که کارت الکترونیک جدیدی صادر کنیم بلکه اعتبار تحویل این کالا در شماره حساب سرپرستان خانوار بر اساس سامانه هدفمندی یارانه ها شارژ می شود.

وی افزود: این اعتبار قابلیت نقد شوندگی ندارد و از فروشگاه های مشخصی باید این سبد کالایی تحویل گرفته شود.

حسن یونس سینکی معاون بازرگانی داخلی دیروز به فارس خبر داد: « رقمی بیش از هزار میلیارد تومان برای دو سبد کالایی در نظر گرفته شده است. »

بر این اساس برخی رسانه ها قیمت سبدکالایی را بر اساس یک محاسبه ریاضی بدست آورده اند در حالیکه ظهر امروز معاون وزیر صنعت به فارس اعلام کرد: « ممکن است سبد اول و دوم تفاوت هایی با هم داشته باشند » ، لذا بر اساس اظهارات سینکی نمی توان صرفا با یک محاسبه ریاضی به این عدد رسید.

همچنین، معاون وزیر صنعت در خصوص جامعه هدف برخوردار از این دو سبد،‌گفته است: « این دو سبد در بهمن ماه و اسفند ماه سال جاری به کارکنان دولت ، مستمری‌بگیران دولت ، مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، بازنشستگان لشکری ، بازنشستگان کشوری ، سازمان بهزیستی ، کارگران ، کمیته امداد ، خبرنگاران و دانشجویان متأهل تخصیص می‌یابد. »

ارسال نظر