شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 862 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:49 ب.ظ، چهارشنبه، 9 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان کردکوی با استقبال بی نظیر خیرین مدرسه ساز در کردکوی برگزار شد.

khayerinemadresesazبه گزارش خبرنگار رادکانا، شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان کردکوی با استقبال بی نظیر خیرین مدرسه ساز در سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار شد.

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان کردکوی با حضور محمدحسین کمیلی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گلستان، حجت الاسلام والمسلمین شاعری امام جمعه شهرستان کردکوی، عتیقی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، مهندس کاویان معاون اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس گلستان، سیداحمد حسینی بخشدار مرکزی کردکوی، بهروز مازندرانی مدیر آموزش و پرورش کردکوی،  خطیری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کردکوی، مهندس عطایی کارشناس مسئول مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی و مدارس و خیرین مدرسه ساز کردکوی برگزار شد. 

خیرین مدرسه ساز پرچم داران توسعه زیر ساختی جامعه هستند

محمد حسین کمیلی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گلستان ضمن تشکر از استقبال گسترده مردم در امر مدرسه سازی و حضور مدعوین و مهمانان در مراسم گفت: خیرین مدرسه ساز پرچم داران توسعه زیر ساختی جامعه به لحاض سرمایه گذاری برای تربیت نیروی انسانی کارآمد و با فرهنگ در مسیر تحقق عدالت آموزشی در جهت رفع محرومیت آموزشی در کشور هستند.

وی خطاب به فرهنگیان اظهار داشت: کمک ما از فرهنگیان تنها کمک مادی نیست بلکه فرهنگیان در راستای فرهنگ سازی در جهت اشاعه فرهنگ خیرین جوان و نوجوان بکوشند و همچنان که شغال معلم شغل انبیاست در ابلاغ این وظایف کوتاهی نکنند.

امروز روز جهاد در عرصه ساختن جامعه اسلامی است

سید احمد حسینی بخشدار مرکزی کردکوی و سخنران جشنواره با اشاره به آیات و روایات در خصوص جایگاه علم گفت: قلم علما بر خون شهدا فضیلت دارد و امروز روز جهاد در عرصه ساختن جامعه اسلامی و بی تردید باید گفت امروز کار شما بر کار شهداء فضیلت دارد.

وی افزود: امروز وقت آن نیست که اسلحه بدوش بگیریم و از کیان انقلاب و اسلام و کشور دفاع کنیم بلکه جهاد امروز جهاد در راه صرف مال برای ساختن کشور و در راه مدرسه سازی و اشاعه علم آموزی است زیرا جهاد در قرآن هم برای مال و هم برای جان توصیه شده است.

با توجه به عمل کردن وظایف خود در حوزه مدرسه یازی منتظر اجرایی کردن تعهدات اداره کل نوسازی مدارس هستیم

احمد خطیری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز آموزش و پرورش شهرستان کردکوی گفت: ما در دو پروژه خیرساز شهرستان، دبستان خیری حاج نعمت الله خطیری و یساقی به تعهدات خود عمل کردیم که منتظر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس برای اجرایی کردن تعهدات هستیم.

خطیری ادامه داد: انشاالله در سال جدید با رایزنی های بعمل آمده و قولهای داده شده بتوانیم سه پروژه دیگر در راستای ساخت و ساز مدارس شهرستان که باعث تحول در مباحث آموزشی و پرورشی می شود گامهای محکمی برداریم.

وی در پایان ابراز داشت: از همه دست اندرکاران، مدیر آموزش و پرورش، معاون پشتیبانی، معاون پرورشی، نیروهای خدماتی خیرین مدرسه ساز و کلیه مسئولین شهری و استانی که در همه احوال در تصریح روند فعالیت های خیرین می کوشند تشکر نمود.

در این مراسم روشناسان مداح اهل بیت عصمت و طهارت تک خوانی در خصوص اشعار خیری محمدحسین کمیلی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گلستان را اجرا کرد، اجرای سرود دانش آموزی سنتی توسط دانش آموزان دبستان تربیت، قرائت دکلمه ای با عنوان نامه ای به خیرین توسط یکی از دانش آموزان، پخش کلیپ افتتاح دبستان مریم حاجی آباد کوهپایه، پخش کلیپ جوانان و نوجوانان خیر، تلاوت قرآن، سرود جمهوری اسلامی ایران و در پایان مسئولین به نفراتی که در امر خیرین مدرسه ساز کردکوی فعالیت داشتند لوح تقدیر اهداء نمودند. 

لازم بذکر است مراسم نمادین افتتاح مدرسه خیرساز مریم حاجی آباد کوهپایه برگزار شد.

ارسال نظر