شرق؛ متخصص در امر “توقیف”
تعداد بازدید تعداد بازدید: 623 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:35 ب.ظ، جمعه، 7 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

این اولین باری نیست که شرق چنین جسارتی را به روی دکه ها می فرستد چراکه این روزنامه اصلاح طلب در نشر مطالب نابهنجار ید طولایی دارد!

به گزارش رادکانا به نقل از صراط، روزنامه شرق در پی انتشار کاریکاتوری توهین آمیز درباره رزمندگان دفاع مقدس، توقیف و مدیر مسئولش مهدی رحمانیان بازداشت شد.

جالب آنکه هادی حیدری، کاریکاتوریست این روزنامه در عذری بدتر از گناه، غرض از کشیدن این کاریکاتور را نشان دادن جهل افراد عنوان کرد؛ اما ناگفته روشن است که نگارش این طرح و انتشار آن همزمان با هفته دفاع مقدس، چه هدف و مقصودی را دنبال می کند.

البته این اولین باری نیست که شرق چنین جسارتی را به روی دکه ها می فرستد چراکه این روزنامه اصلاح طلب در نشر مطالب نابهنجار ید طولایی دارد!

روزنامه شرق از اولین روز انتشارش در تاریخ 2 شهریور 1382 تاکنون نقاط منفی زیادی را در کارنامه فعالیت خود بر جای گذاشته است.

اولین توقیف روزنامه شرق بعلت انتشار نامه اعتراضی نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس ششم به رهبری معظم انقلاب، صورت گرفت.

اما در شهریور ماه 85، این روزنامه به علت انتشار کاریکاتوری که در آن به رئیس جمهور محمود احمدی نژاد توهین کرده بود، دوباره توقیف و در اسفندماه همان سال، رفع توقیف شد.

البته ظاهراً گردانندگان شرق از این توقیف ها درس عبرت نگرفته و بازهم در مرداد 86 به دلیل مصاحبه با یک شاعر مروج همجنس گرایی، برای دومین بار طعم توقیف را چشیدند. اینبار اما مدت زمان توقیف شرق به درازا کشید و سرانجام پس از سه سال، با رأی تجدید نظر دادگاه کیفری استان تهران در فروردین 89 برای چهارمین بار ارگان مکتوب اصلاح طلبان آغاز بکار کرد.

دوشنبه هفته اخیر نیز شاهد آخرین قسمت از سریال توقیف های این روزنامه، که به جهت توهین به رزمندگان اسلام انجام شد، بودیم. این در حالی بود که در هفته گذشته نیز این روزنامه به دفاع از یهودیان پرداخته و طی مطلبی یاد و خاطره مظلومیت آنان در برابر آلمان نازی را گرامی داشته بود!

حال باید به نظاره نشست و دید آیا دست اندرکاران این روزنامه مجالی دوباره برای چاپ و نشر شرق را پیدا خواهند کرد یا اینکه باید برای همیشه با این روزنامه خداحافظی کنیم؟

گفتنی است موح اعتراض رسانه ها، نمایندگان مجلس، تشکلهای دانشجویی و شخصیت های سیاسی نسبت به درج کاریکاتور موهن در روزنامه شرق به جایی رسید که بسیاری از افراد خواستار لغو امتیاز این روزنامه شدند .

ارسال نظر