شرکت ۱۰ استان کشور در نخستین جشنواره سراسری وبلاگ‎نویسی روستا
تعداد بازدید تعداد بازدید: 740 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:23 ب.ظ، سه شنبه، 19 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان گفت: وبلاگ‎نویسان ۱۰ استان کشور در نخستین جشنواره سراسری وبلاگ‎نویسی روستا شرکت کرده‎اند.

13901204000084_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، حسن نوروزی اظهار داشت: این برنامه فرهنگی، نخستین جشنواره وبلاگ‎نویسی با موضوع روستاست که برای نخستین بار در جغرافیای استانی در کشور برگزار می‎شود.

وی ابراز داشت: با وجود برگزاری جشنواره وبلاگ‎نویسی روستایی برای روستاهای گلستان، وبلاگ‎نویسان 10 استان کشور نیز در این جشنواره شرکت کرده‎اند که با نظر دبیرخانه جشنواره و دفتر امور روستایی، مطالب وبلاگ‎نویس‎های روستایی از استان‎های دیگر نیز در این رقابت فرهنگی مورد پذیرش قرار گرفته‎اند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: علاوه بر گلستان، شرکت‎کنندگان روستایی از استان‎های فارس، اردبیل، هرمزگان، کرمان، خراسان‎رضوی، زنجان، سمنان و مازندران نیز در این جشنواره حضور یافته‎اند.

وی افزود: هشت سایت روستایی و 84 وبلاگ در این جشنواره شرکت کرده‎اند.

نوروزی اظهار داشت: از بین 267 اثر رسیده، 182 اثر به مرحله داوری جشنواره راه یافته‎اند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان گفت: بیشترین آثار رسیده مربوط به معرفی روستا در قالب تاریخ و فرهنگ بومی با 103 اثر است، همچنین 29 اثر در زمینه مشاهیر و نام‎آوران، 25 اثر در زمینه توانمندی‎های روستا، در محور دهیاری و شورا 10 اثر و در زمینه کشاورزی و دامداری 15 اثر به مرحله داوری راه یافته‎اند.

نوروزی اذعان داشت: از نظر تعداد مطالب ثبت شده توسط وبلاگ‎نویسان، بعد از گلستان، استان مازندران با 27 مطلب و استان سمنان با 19 مطلب بیشترین سهم تولید مطلب را از نظر پراکندگی جغرافیایی روستاها در جشنواره داشته‎اند.

وی افزود: در استان گلستان روستاهای شهرستان گرگان با 41 عنوان وبلاگ و روستاهای شهرستان کردکوی با 14  عنوان وبلاگ بیشترین سهم را از نظر تعداد وبلاگ‎های شرکت‎کننده در جشنواره وبلاگ‎نویسی دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان گفت: داوری آثار به پایان رسیده و برگزیدگان جشنواره در مراسم اختتامیه که روز 11 بهمن برگزار می‎شود معرفی خواهند شد.

نخستین جشنواره وبلاگ‌نویسی روستا از سوی دفتر امور روستایی استانداری گلستان و با همکاری دهیاری، شورا اسلامی روستا و خانه جوان فرید روستای کفشگیری گرگان برگزار می‎شود.

ارسال نظر