ششمین خانه فرهنگ دیجیتال استان در روستای سرکلاته خرابشهر افتتاح شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 991 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:21 ق.ظ، سه شنبه، 18 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

خانه فرهنگ دیجیتال روستایی نینوا به شبکه ملی فرهنگ روز گذشته با حضور مسئولین محترم استان و شهرستان در روستای سرکلاته خرابشهر (تمیشه) رونمایی شد.

IMG_4060به گزارش خبرنگار رادکانا، در پی مصوبه شورای اداری شهرستان کردکوی با حضور استاندار محترم و با کمک و مساعدت شبکه ملی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، خانه فرهنگ دیجیتال نینوای روستای سرکلاته خرابشهر در راستای بسط و توسعه خدمت رسانی دولت خدمتگزار و ارتقاء کمی و کیفی جوانان در راستای رشد و ترقی آنان در علم آموزی و فضاهای مجازی خانه فرهنگ دیجیتالی کانون فرهنگی هنری نینوا با حضور ابوالحسن امامی معاون هنری اداره کل ارشاد استان، حسینی بخشدار کردکوی و بیگی رئیس کانون مساجد استان و مدیران شهرستان در مسجد سیدالشهدای سرکلاته افتتاح شد.

اهم فعالیت های خانه مذکور عبارتند از:

1)      اینترنت

2)      آموزش کامپیوتر

3)      گیم نت

4)      آموزش نرم افزارهای مختلف کامپیوتری

5)      بازی های مجازی و …

سید احمد حسینی بخشدار شهرستان کردکوی در این مراسم گفت: ما با همکاری هم بایستی متناسب با شرایط، نیازهای جوانان را از طرق مختلف به سمت برنامه های فرهنگی هدایت کنیم.

وی افزود: متاسفانه الگوی نامناسب در جامعه موجب شد  فرهنگ و رفتار ما در گذر زمان دست خوش تغییرات فراوانی قرار گرفته باشد اما اگر بتوانیم با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسانه جوانان را به این سمت بکشانیم یقینا در راستای احیای فرهنگ اسلامی و دینی موفق خواهیم بود.

در ادامه ابوالحسن امامی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت:  ما تا کنون در استان پنج خانه فرهنگ دیجیتال داشته ایم که این مکان ششمین خانه دیجیتال استان در شهرستان کردکوی و روستای سرکلاته می باشد.

همچنین بیگی رئیس کانون مساجد استان در ادامه افزود: کانون های مساجد با همکاری خانه های دیجیتال در غنی سازی اوقات فراغت جوانان در بخش های علوم قرآنی، آموزشی خانواده و … می تواند فعالیت خود را داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طرح اوقات فراغت جوانان در تابستان ۹۲ در 270 مسجد فعالیت های فرهنگی، مذهبی و آموزشی احکام با موضوع آسمانی ها در مساجد شروع کرده است.

بیگی یادآور شد: این فعالیت ها با توافق نامه 70 کانون فرهنگی هنری مساجد استان با برنامه های اردویی و … فعالیت می کند.

ارسال نظر