شعارسال رهبری در همدلی وهمزبانی دربندرترکمن تحقق یافت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 542 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:31 ب.ظ، چهارشنبه، 6 خرداد، سال 1394 نظرات یک نظر

قائم مقام پژوهش نهاد رهبری رضایتی صددرصدی و کامل از این همدلی و همزبانی داشتند به نحوی که می توان گفت شعار مقام معظم رهبری در تحقق یافتن همدلی و همزبانی در بندرترکمن اجرا شد.

porghaz2به گزارش رادکانا به نقل از آوای ترکمن، دکتر پورقاز موسس کتابخانه تخصصی بندرترکمن با اشاره به عملکرد یک ماهه این نهاد در این شهرستان گفت:در افتتاح کتابخانه چنان همدلی و همزمانی بین تمام نهادها و ارگانها و مردم شکل گرفت که حتی قائم مقام پژوهش نهاد رهبری رضایتی صددرصدی و کامل از این همدلی و همزبانی داشتند به نحوی که می توان گفت شعار مقام معظم رهبری در تحقق یافتن همدلی و همزبانی در بندرترکمن اجرا شد.

وی با تشکر از حوزه مدیریت شهری و شورای شهر که در راستای تعالی فرهنگ کتابخوانی مساعدت لازم را با مجموعه کتابخانه ها داشتند افزود:طی مدت یک ماهه استقبال خوبی از کتابخانه تخصصی شد به نحوی که ده نفر از فارغ التحصیلان ارشد و دکتری با حضور مستمر در کتابخانه خواهان چاپ کتاب خود شدند که باهماهنگی سازمان جهاد انتشارات دانشگاهی عقد پروتکل بسته شد.کتابهای آنان جهت انتشار به سازمان جهاد دانشگاهی ارسال شد و در آینده ای نزدیک نیز مراسم رونمایی از نویسندگان شهرستان انجام خواهد شد.

دکتر پورقاز با اشاره به اینکه بندرترکمن در حال تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری است تصریح کرد:در این تبدیل خلاقیت با چهار محور توریسم و گردشگری،اشتغال،کسب و کار آزاد و منطقه آزاد تجاری با رویکرد کارآفرینی با همکاری تعاونی توزیع سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور اجرا شد و در دوره اول آموزش کارآفرینی استقبال فراوانی از این دوره شد به نحوی که سه دوره دیگر آن نیز تکرار شد.

این فرهیخته علمی در ادامه از دیگر اقدمات این کتابخانه اذعان داشت:مراجعه دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی برای دریافت رفرنس و مراجع ، تشکیل کارگروه تخصصی اقتصاد مقاومتی در حوزه توسعه اشتغال و کارآفرینی،استعدادیابی مراجعان در بحث تست هوش و ارجاع خدمات مشاوره ای و هماهنگی با ارگانهای رسمی از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور،سازمان فنی وحرفه ای کشور و دانشگاهها و مراکز مختلف جهت عقد قرار نامه و همکاری از دیگر اقدامات یک ماهه کتابخانه تخصصی است.

موسس کتابخانه تخصصی بندرترکمن با اشاره به دلیل بحث استعدادیابی مراجعان بیان کرد:چندی پیش به اصرار یکی از افراد برای سنجش تست هوش فرزندش مشخص شد تست هوش این کودک با انیشتین ده نمره اختلاف داشت لذا هر فردی که وارد کتابخانه می شود بعد از استعدادیابی و تست هوش ارائه خدمت انجام می شود.

او با اشاره به آرزوی خویش در بحث ارتقای کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد:آرزو دارم در هر شهر و روستا کتابخانه تاسیس کنم لذا این برنامه اصلی همواره مد نظرم بوده است .

دکتر پورقاز با اشاره به اینکه افرادی که نگاه معماری آنان ساختن کتابخانه در روستاهاست نتیجه مطلوبتری در ایجاد کتابخانه های روستایی دارند گفت:استفاده از ظرفیت خیرین جهت بسترسازی برای ایجاد کتابخانه های روستایی از اهم امور است لذا اگر بخواهیم درحوزه انجمن کتابخانه های روستایی با رویکرد علمی وارد شویم باید به کتاب احترام بگذاریم و بهترین فضا را برای ایجاد کتابخانه اختصاص دهیم.

انتهای پیام/

يادداشتهاي براكنده آقامعلم می گوید:

جراجنین حرکت بزرک فرهنکی ازسوی مسئولین
محترم ودلسوزشهرستان کردکوی اتفاق نمی افتد..!!!
سیدمحمدحسین حسینی ( سیداحمد)
کردکویی های مقیم تهران بزرک.

ارسال نظر