شما نظر دهید: از همسر آینده خود چه می خواهید و چه ملاک هایی برای انتخاب همسر دارید؟/ به نظر شما چه سنی برای ازدواج مناسب است؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 337 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:00 ق.ظ، دوشنبه، 18 آبان، سال 1394 نظرات یک نظر

نظر شما مخاطبان رادکانا درباره نحوه ازدواج های امروزی چیست؟ شما دختران و پسران جوان از همسر خود چه می خواهید و چه ملاک هایی برای انتخاب همسر دارید؟ آیا پول و ثروت برای شما ملاک است؟ظاهر و زیبایی چطور؟ چه سنی را برای ازدواج مناسب می دانید و به نظر شما چرا ازدواج ها روز به روز سخت تر و کم تر می شود؟

153847_830به گزارش رادکانا، ازدواج این روزها زیر سایه چشم و هم چشمی ها و زیاده خواهی ها و تجملات قرار دارد و از سوی دیگر تغییر فرهنگ و سبم زندگی جامعه ایرانی باعث شده تا دختر و پسر و خواسته هایشان با جامعه سنتی فاصله بگیرد.
در واقع چند سالی است که هر سال به نسبت سال قبل، به میزان قابل توجهی از آمار ازدواج‌ها کاسته می‌شود و همین باعث شده است در حال حاضر در ایران 11 میلیون مجرد که در سن ازدواج هستند، وجود داشته باشند. در صورتی که به عوامل کاهش ازدواج در کشور بی‌توجهی شود در آینده‌ای نه چندان دور عواقب این مساله سایر بخش‌های جامعه را به‌طور جدی تحت تاثیر قرار خواهند داد.

شش ماه قبل معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: «سن ازدواج دختران و پسران در کل کشور نسبت به سابق بالاتر رفته و در کلان‌شهرها سن ازدواج پسران به بالای 30 سال و دختران به مرز 30 سال رسیده است.» محمود گلزاری افزود: «هم‌اکنون بیش از 11میلیون جمعیت در سن ازدواج مجرد داریم.» به نظر می‌رسد با توجه به شرایط ایجاد شده سن ازدواج در کلان‌شهرها حتی به بالای 30 سال هم برسد، به ویژه زمانی که به این مساله توجه کنیم که با وجودی که 11میلیون مجرد در سن ازدواج در کشور ما وجود دارند اما سالانه فقط حدود 700 هزار ازدواج در کشور به ثبت می‌رسند که این میزان هم هر ساله کاهش می‌یابد. با در نظر گرفتن این مساله به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور نه تنها سن ازدواج از چیزی که در حال حاضر است بالاتر خواهد رفت بلکه آمار تجرد قطعی در جامعه هم از یک میلیون در حال حاضر به چندین میلیون افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که هر ساعت 16 زوج ایرانی طلاق می‌گیرند و آمار طلاق هر ساله در جامعه ایران افزایش می‌یابد به حدی که در همین یک ساله اخیر صحبت از افزایش شش درصدی آمار طلاق می‌شود. در کنار کاهش ازدواج، موفق نبودن ازدواج‌ها و احتمال بالای جدایی هم باعث می‌شود که وضعیت ازدواج در جامعه ایران در شرایط بحرانی قرار بگیرد و همین مساله باعث می‌شود که توجه به عوامل آن بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. برای مساله کاهش ازدواج در جامعه ایران به دلایل مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بازمی‌گردد که به نظر می‌رسد در این میان نقش عامل اقتصادی پررنگ‌تر از سایر عوامل باشد. یکی از دلایل عمده‌ای که عامل اقتصادی را تا این حد برجسته کرده است مساله چشم و هم‌چشمی‌هایی است که از روز خواستگاری شروع می‌شوند و تا سال‌ها بعد زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و حتی گاهی باعث از هم پاشیدن بنیان خانواده می‌شوند.

در این میان خواسته های دختران و پسران از همسرانشان و نحوه انتخاب همسر نیز به مدد ورود سبک زندگی غربی تغییراتی یافته که نمی توان ازآنهاساده گذشت.

نظر شما مخاطبان رادکانا درباره نحوه ازدواج های امروزی چیست؟

شما دختران و پسران جوان از همسر خود چه می خواهید و چه ملاک هایی برای انتخاب همسر دارید؟

آیا پول و ثروت برای شما ملاک است؟ظاهر و زیبایی چطور؟

چه سنی را برای ازدواج مناسب می دانید و به نظر شما چرا ازدواج ها روز به روز سخت تر و کم تر می شود؟

نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید.

بدیهی است رادکانا از انتشار نظرات توهین آمیز معذور است.

انتهای پیام/
حسینی می گوید:

عدم آگاهی جوانان به مقوله ازدواج و تعهدی که نسبت به یکدیگر دارند مهمترین عامل ازدواج ناموفق می باشد…….. مسائل اقتصادی هم خیلی تاثبر گذار هست ولی همه چیز نیست….. تجرد دختران هم سه برابر پسران شده که این خودش قابل تامل هست….. چرا بعضی دختران به زندگی مجردی علاقه دارند هم جای بحث است.فرار از ازدواج هم بیداد می کنه………. البته سن یک عدد هست ملاک عقل آدماست که شرایط زندگی مشترک را دارند؟؟؟؟

ارسال نظر