شمع بیت المال در استادیوم فوتبال!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 487 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:54 ق.ظ، چهارشنبه، 11 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

باید بدانیم کشور ما و فرهنگ ما در دنیا منحصر به فرد است و چه بسا در نزد افراد صاحب فهم و کمالات در جامعه ما یک کارگر زحمت کش که اهل در آوردن نان حلال است از یک بازیکنی که اغلب سواد و شخصیت درست و حسابی ندارد و فقط با فوتبال بازی کردن به ثروت هنگفتی رسیده و بعد احساس خود بزرگ بینی عجیبی به او دست داده؛ شریفتر و محبوب تر است.

181724_803 (1)به گزارش رادکانا، ابتدا باید عرض کنم که عکس زیر فقط بهانه ای است برای گفتن چند کلمه حرف حق،چون مطلب مورد نظر از این بالاتر و دقیقتر است.

خیلی از چیزها در دنیای امروز رواج دارد که بسیاری از آن خواسته یا نا خواسته داخل کشور ما هم از موارد لازم و چاچوب های ضروری تلقی میشود که حتی افراد سختشان است خلاف این روند جاری فکر کنند چه برسد که بخواهند به فکر مخالفت بیفتند.

شاخص های درامد هم یکی از این چیزاها است که در مثل رشته ورزشی فوتبال در دنیا رقم های سرسام آوری به فوتبالیستها داده میشود،اما عقل حکم میکند که انسان در مورد هر چیزی مستقلا فکر نماید چون این محال عقلی نیست که اگر همه دنیا یک کاری را انجام داده باشند آن کار غلط بوده باشد و اینکه حتما آن کار درست باشد و نیز این نسخه به حال ما هم مفید باشد.

اگر ما بخواهیم مستقل از دنیا فکر کنیم باید بگوییم که خیلی از افراد در شهر های ما هنوز اولیات معیشت خودشان را  دارا نیستند و حتی گاهی یک قرص نان ندارند که بخورند،حالا ما در این وضعیت بیاییم میلیارد ها تومان از پول بیت المال خرج چند ورزشکار رشته ورزشی فوتبال کنیم این چه نفعی عاید مردم ما میکند و این مطلب را کدام عقل و کدام شرع اجازه می دهد.

آدم از این کار یاد بعضی از افراد جامعه می افتد که نان شب ندارند اما برای اینکه از دیگران کم نیاورند ماهواره و هزار فیلمو سیانس دیگرشان به راه است،همچنین شخصی از یک شخصیت سالم و تفکر مستقلی برخوردار نیست و چه بسا بشود این مطلب را در مورد یک جامعه این مدلی هم سرایت داد.

اما باید بدانیم که یک مانع بزرگ برای یک همچنین تصمیم های خلاف عرفی وجود دارد که آن عدم خودباوری و عدم تمییز بین شرایط موجود در جامعه ما با جوامع و کشور های دیگر است و نیز نبود یک کل نگری عاقلانه،در حالی که باید بدانیم کشور ما و فرهنگ ما در دنیا منحصر به فرد است و چه بسا در نزد افراد صاحب فهم و کمالات در جامعه ما یک کارگر زحمت کش که اهل در آوردن نان حلال است از یک بازیکنی که اغلب سواد و شخصیت درستو حسابی ندارد و فقط با فوتبال بازی کردن به ثروت هنگفتی رسیده و بعد احساس خود بزرگ بینی عجیبی به او دست داده؛ شریفتر و محبوب تر است.

پس باید دندان این پُز جهانی را که پُزی هم ندارد کشید و فکری به حال دردمندان و مستضعفان نمود و از آن خدایی ترسید که تنها کس انسان های بی کس است و رعایت عدالت کرد ، گرچه اجرای عدالت هزینه دارد و سخت است اما مطمئنا راه اینجاست و البته در این مسیر، قشری که باید هوشیارانه و عاقلانه عمل کنند جوانان فهیم ایرانیند که همیشه جویای عدالت بوده و هستند.والسلام

ارسال نظر