شناسایی و دستگیری مدیر کانال ۴۰ هزار ممبری در گلستان/انتشار صدها لینک غیراخلاقی در فضای مجازی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 107 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:05 ب.ظ، دوشنبه، 22 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان از شناسایی و دستگیری مدیر کانالی با حدود ۴۰ هزار عضو خبرداد که صدها لینک کانال غیراخلاقی را منتشر کرده بود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان وحید صاحبکاران اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا استان در حین رصد فضای مجازی‌ کانالی را رویت کردند که در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغات لینک کانال‌های مستهجن و ترویج فساد و فحشا در سطح استان می‌نمود که بلافاصله اقدامات لازم در زمینه شناسایی و دستگیری فرد مورد نظر آغاز شد.
وی افزود: در ادامه تحقیقات با بهره‌گیری از روش‌های فنی و اطلاعاتی، مدیر اصلی کانال مذکور با حدود 40هزار نفر عضو شامل صدها لینک کانال مستهجن، مورد شناسایی قرار گرفت.
سروان صاحبکاران ادامه داد: حسب هماهنگی قضایی صورت گرفته با دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان‌ گرگان متهم در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه پلیسی دستگیر و یک دستگاه گوشی تلفن همراه و سیم کارت‌های مورد استفاده وی نیز توقیف شد.
وی خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری و مشاهده ادله موجود،ضمن قبول بزه انتسابی انگیزه خود را کسب درآمد در قبال تبلیغات لینک و کانال‌های مستهجن در فضای مجازی اعلام کرد که در نهایت متهم به‌ همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.
این مقام انتظامی با اشاره به ماده 14 قانون جرایم رایانه‌ای در خصوص جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی و مجازات حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 میلیون تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات، تصریح کرد: از شهروندان انتظار می‌رود در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی فضای مجازی قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند و قبل از درج هر محتوایی در این فضا به عواقب و مسئولیت‌های اخلاقی،اجتماعی و حقوقی آن بیاندیشند.
وی خاطرنشان کرد: جهل به قانون رافع مسئولیت نیست لذا به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه می‌کنم حتما قانون جرایم رایانه‌ای را مطالعه نموده و هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و از عضویت در کانال‌های غیراخلاقی بپرهیزند‌. متاسفانه برخی از کاربران در فضای مجازی خواسته یا ناخواسته وارد سایت‌هایی می‌شوند که دارای محتوای نامناسب و فریبنده بوده و گاهاً اقدام به دانلود کردن برخی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده توسط این سایت‌ها می‌کنند، غافل از اینکه در اکثر موارد، فایل‌هایی که روی این سایت‌ها قرار دارد آلوده به انواع بدافزارهایی است که با ورود به این سایت‌ها یا دانلود کردن از آنها وارد سیستم شده و اقدام به سرقت اطلاعات افراد می‌کنند.
مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هر گونه‌ مورد مجرمانه و یا نابهنجار و غیراخلاقی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

ارسال نظر