شناسایی ۷۵۰۰ واحد مسکونی روستایی غیرمقاوم در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 61 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:06 ب.ظ، چهارشنبه، 18 بهمن، سال 1396 نظرات بدون نظر

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کردکوی با بیان آنکه ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم و کم دوام هستند، گفت: ۵ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی روستایی تاکنون مقاوم‎سازی شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از تسنیم؛ هدایت زنگانه عصر امروز در آیین افتتاح متمرکز طرح‎های هادی روستایی شهرستان کردکوی که با حضور استاندار در روستای زراع‎محله کردکوی برگزار شد، اظهار داشت: طرح‎های هادی روستایی شهرستان کردکوی در زراع محله، مفیدآباد، متهرکلاته، یساقی، بلاجاده، سرکلاته وسالیکنده امروز به بهره‎برداری رسید.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کردکوی افزود: 31 روستا در شهرستان کردکوی وجود دارد که 25 روستای آن سکونتگاه دائمی است و 6 روستای آن سکونتگاه ییلاقی به شمار می‎رود.

وی با بیان اینکه 96 درصد روستاهای شهرستان کردکوی سکونتگاه‎های دائمی هستند، تصریح کرد: 10 هزار خانوار روستایی در شهرستان کردکوی زندگی می‎کنند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کردکوی با بیان آنکه 7 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم و کم دوام هستند، یادآور شد: 5 هزار و 400 واحد مسکونی روستایی تاکنون مقاوم‎سازی شده است.

زنگانه با بیان اینکه روستاهایی بزرگ با جمعیت 3 تا 6 هزار نفر در کردکوی وجود دارد، گفت: 8 هزار و 900 جلد سند روستایی در سال‎های گذشه به مردم شهرستان کردکوی واگذار شده است.

وی تاکید کرد: در ماه‌های گذشته 7 روستا اجرای طرح هادی خود را با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون تومان آغاز کردند که 600 میلیون تومان از طریق دهیاری‎ها و روستایان به این طرح کمک شد و به مرحله‎ بهره‎برداری رسید.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کردکوی با بیان اینکه شهرستان کردکوی در اجرای طرح‎های هادی در کشور مثال‎زدنی است، گفت: این مهم بیانگر آن است که دغدغه اصلی مسئولان شهرستان کردکوی مردم روستایی است که باعث شده که روستاهای آبادتر شود.

گفتنی است که امروز با حضور استاندار گلستان طرح‎های هادی روستایی شهرستان کردکوی در روستاهای زراع محله، مفیدآباد، متهرکلاته، یساقی، بلاجاده، سرکلاته وسالیکنده به بهره‎برداری رسید.

این پروژه‎هابا اعتبار بالغ بر 2 میلیارد و 600 میلیون تومان که 2 میلیارد تومان آن توسط بنیاد مسکن تامین اعتبار شده، به بهره‎برداری رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر