شنیده های یک نماینده از مجازات حداقلی مهدی هاشمی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 314 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:43 ب.ظ، پنج شنبه، 25 دی، سال 1393 نظرات یک نظر

کریمی قدوسی پیرامون حکم احتمالی مهدی هاشمی گفت: فکر می‌کنم بنابه قرائنی که وجود دارد، حکمی که برای وی صادر خواهد شد حداقلی بوده و حتی ممکن است که این حکم در دادگاه تجدیدنظر سبک تر نیز بشود. طوری که بعضی نقل می‌کنند، حبسی پنج ساله صادر خواهد شد و بعد هم در دادگاه تجدید نظر به دو سال حبس تعلیقی تبدیل می شود، و عملا پرونده برای همیشه بسته می‌گردد.

73010_291به گزارش رادکانا، جواد کریمی‌ قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «قاصدنیوز» در مورد روند پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: دو اتهام اصلی وی که در کیفرخواست مطرح شده است، مسائل اقتصادی و مباحث امنیتی و مسائل مرتبط با فتنه 88 می‌باشد

وی ادامه داد: اما مثل این که در دادگاه اخیر تنها به اتهامات اقتصادی ایشان رسیدگی شده و ظاهرا دادگاه در این بخش به اتمام رسیده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آن طور که ما مطلع شدیم درباره موارد دیگر یعنی مسائل امنیتی و بحث فتنه؛ کسانی‌که مستندات خود را برای این پرونده ارائه کرده بودند به دلایل فنی خودشان دوباره مستندات امنیتی را پس گرفته اند. بنابراین ظاهراً تنها با همان مسائل اقتصادی پرونده ایشان در حال جمع شدن است.

کریمی قدوسی پیرامون حکم احتمالی مهدی هاشمی گفت: فکر می‌کنم بنابه قرائنی که وجود دارد، حکمی که برای وی صادر خواهد شد حداقلی بوده و حتی ممکن است که این حکم در دادگاه تجدیدنظر سبک تر نیز بشود. طوری که بعضی نقل می‌کنند، حبسی پنج ساله صادر خواهد شد و بعد هم در دادگاه تجدید نظر به دو سال حبس تعلیقی تبدیل می شود، و عملا پرونده برای همیشه بسته می‌گردد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نظردهی پیرامون عملکرد قوه قضاییه را به بعد از حکم موکول کرد و گفت: با این که دادگاه و قاضی مستقل است اما از آن جهت که این پرونده بسیار مهم و سنگین و شناخته شده است، لذا آزمایش بزرگی برای دستگاه قضایی می‌باشد لذا در نهایت مردم، نخبگان و رسانه ها اظهارنظر و موضع گیری خواهند کرد.

وی تاکید کرد: چون مردم شناخت مستقیمی از شخص مهدی هاشمی رفسنجانی دارند و جدای از موضوع محاکمه او، مشاهدت عینی که در فتنه کرده اند و نقش‌هایی که وی داشته است، عموم مردم این موارد را فراموش نمی کنند.

کریمی قدوسی درباره ماجرای 20هزار صفحه مدرک درحال ترجمه پرونده مهدی هاشمی به خبرنگار «قاصدنیوز» گفت: همه پرونده ها در اختیار دادگاه است، در آن سوالی که ما از آقای پورمحمدی در کمیسیون قضایی پیگیری کردیم، سوال ما این بود که چرا این دادگاه زودتر تشکیل نمی شود، ایشان در پاسخ گفتند، اسناد و مدارک در حال ترجمه است، همه این پرونده ها در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: مراکز امنیتی دیگری مثل سپاه و… هم اطلاعات زیادی در این‌باره دارند و خوب است برای اخذ این اطلاعات هم اقدام شود چرا که سپاه اشراف خوبی بر مسائل امنیتی و سرویس‌های جاسوسی دارد.

وی با تاکید بر این نکته که “مردم در بصیرت شان تجدید نظر نمی کنند” گفت: این بدین جهت است که مردم خودشان معرفت و شناخت نسبتا خوبی در مورد این‌گونه افراد و امثال این‌ها به دست آورده اند و این شناخت با مشاهدات عینی خودشان به دست آمده است و کسی برای مردم این اطلاعات را بازگو نکرده است. مردم دیدند که اینها چه کرده اند و از نزدیک با زندگی این‌ها آشنا بوده اند.

او یادآور شد: اخیرا هم در مشهد فائزه هاشمی که یک متهم و محکوم فتنه است، حضور پیدا کرد، مردم این موارد را می بینند، لذا هر حکمی هم قوه قضائیه بدهد، مردم تجدید نظری بر بینش و بصیرتشان نمی‌کنند و اظهارنظر درباره این موضوع حقی است که انقلاب به مردم داده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در مورد تاثیر این حکم بر دیگران مفسدان اقتصادی تصریح کرد:  قطعا صدور یک حکم سبک برای مهدی هاشمی‌ و امثال او امنیت به وجود می آورد چرا که این مسئله اثبات می گردد که می شود این قدر فعالیت کرد و بعد هم حکمی قوی صادر نشود، و آن هم حکم تعلیق شود که به مرور زمان اثر خودش را از دست می‌دهد.

گل آقا می گوید:

اگه واقعا با اینهمه اتهام که خیلی هاش بدون دادگاه رفتن هم قابل اثباته بخان با 10-15 سال حبس سرشو هم بیارن واقعاً هم به ملّت ظلم میشه هم به سایر خلافکارایی که بخاطر جرایم سبکتر ازین محکومیتهای سنگینی رو باید تحمل کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ارسال نظر