شهادت جانسوز حضرت جواد الائمه(ع) بر تمامی عاشقان آن حضرت تسلیت باد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 441 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:35 ب.ظ، شنبه، 13 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

حضرت امام محمد بن علی الجواد(ع) فرزند امام رضا(ع) در شب جمعه دهم ماه رجب سال ۱۹۵هجری در مدینه از مادری با فضیلت به نام خیزران (سبیکه) متولد شد و خانه حضرت رضا(ع) به قدوم این مولود منور، و زخم زبان های دشمنان ایشان بی اثر گشت . آن حضرت هفت ساله بود که پدر بزرگوار خویش را از دست داده و هدایت و رهبری جامعه اسلامی را عهده دار شد .

thumb271-fa05c36f51d8648a0d7ff33d6178fdc2

به گزارش رادکانا  به نقل از راسخون ، مأمون بعد از شهادت امام رضا (علیه السلام)، حضرت جواد (ع) را از مدینه به بغداد طلبید . دخترش (ام الفضل) را به ازدواج او درآورد که شیعیان این ازدواج را تحمیلی و با اهداف سیاسی می‌دانند.

 

امام جواد(ع) از دختر مامون فرزندی نداشتند و فرزندان ایشان ما حصل ازدواجشان با بانوی دیگری به نام سمانه مغربیه می باشد.

 

در مدت اقامتش در بغداد از بدى معاشرت مأمون منزجر بود بالاخره از مأمون اجازه خواست و به حج خانه خدا مشرف شد و از آنجا به مدینه آمده و در آن شهر منوره توقف کرد تا مأمون وفات نمود و معتصم برادر او به خلافت رسید .

 

معتصم از شنیدن فضائل و کمالات آن بزرگوار آتش حسد در سینه او مشتعل گشت و آن جناب را به بغداد طلبید . امام جواد(ع) فرزندش امام على النقى(ع) را جانشین خود نموده و وداع کرد و با دل خونین از قبر جد بزرگوارش مفارقت نمود و روانه بغداد گردید و در 28 محرم سال 220 داخل بغداد گشت معتصم بى میلى ام الفضل را از حضرت جواد(ع) مى دانست زیرا امام جواد(ع) مادر امام على النقى(ع) را بر او ترجیح مى داد.

 

لذا ام الفضل همیشه از حضرت جواد(ع) شاکى بود در زمان حیات مأمون ، مکرّرا از حضرت به او شکایت مى کرد و او گوش نمى داد و اذیت حضرت را به صلاح خلافت خود نمى دید بالاخره معتصم ام الفضل را خواست و به قتل حضرت راضى کرد و زهرى براى او فرستاد که به آن مظلوم بخوراند .

 

آن زن بى وفا انگور رازقى را زهر آلود نمود و به آن بزرگوار آورد حضرت میل فرمود اثر زهر در بدن مبارک ظاهر گردید.

 

البته قولی دیگر میگوید به وسیله شخصی به نام اشناس به دستور معتصم شربت مسومی را به وی می‌نوشانند و وی را در ۲۵ سالگی، مسموم و به قتل می‌رسانند.

 

ارسال نظر