شهردار از میان شورائیان انتخاب نشود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 800 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:18 ق.ظ، دوشنبه، 30 مرداد، سال 1396 نظرات یک نظر

استاندار گلستان گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر از میان خودشان اقدام به انتخاب شهردار نکنند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از مهر؛ حسن صادقلو ظهر یکشنبه در نشست صمیمی با منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای تابعه استان گلستان، اظهار کرد: دولت سرمایه گذاری کرده تا منتخبین شوراهای اسلامی به عنوان اعضای شورا فعالیت کنند و توصیه می‌کنم شورائیان از درون خودشان اقدام به انتخاب شهردار نکنند.

وی افزود: انتخاب شهردار پاشنه آشیل کار شوراهای اسلامی است و در این زمینه هیچ تاخیری قابل توجیه نیست و اگر شهردار احراز صلاحیت نداشته باشد بنده هم تائید نخواهم کرد.

وی تصریح کرد: شورائیان نباید بگذارند که شهرداران آنها را دور بزنند بلکه شورائیان باید شهرداران را دور بزنند، ندانستن قانون موجب این دور زدن خواهد شد و اشراف بر قانون مطالبه‌های محکمی ایجاد خواهد کرد.

مشارکت پذیری در دستور کار شورائیان باشد

استاندار گلستان با بیان اینکه شوراهای اسلامی مظهر حاکمیت هستند، گفت: شوراهای اسلامی بازوان هدایت حق الناس و تحقق حقوق شهروندی به شمار می‌روند و مشارکت پذیری مستمر یکی از شاخص‌های اساسی است که باید مورد توجه واقع شود.

صادقلو افزود: منتخبین شوراهای اسلامی برگزیدگان مردم هستند و باید استعدادهای مردمی را رشد داده و نیروسازی کنند.

وی با بیان اینکه شورائیان برای موفقیت در توسعه و عمران شهری باید نقشه راه داشته باشند، تصریح کرد: زندگی مطلوب در سایه کار و تلاش مسئولان اتفاق می‌افتد و اگر ندانیم به چه مسیری می‌رویم، موفقیتی حاصل نمی‌شود.

وی ادامه داد: شورا باید یاد گیرنده باشد زیرا در غیر این صورت موفق نخواهد شد، نباید فقط به رای مردم دل خوش کرده و آنها را به حال خودشان رها کرد بلکه باید از مشارکت مردم بهره برد.

عمران شهری نقش مهمی در توسعه پایدار استان دارد

استاندار گلستان با بیان اینکه عمران شهری در توسعه استان نقش بسزایی دارد، گفت: عمران یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در توسعه پایدار است و پروژه‌های عمرانی برای تکمیل باید اولویت بندی شوند.

صادقلو اضافه کرد: منتخبین شوراهای اسلامی گلستان به مقصد کردن شهرهای استان توجه داشته باشند زیرا ۱۸ میلیون مسافر از استان گلستان عبور می‌کنند و نیاز است تا جاذبه‌های گردشگری را تقویت و گلستان مقصد گردشگری شود.

وی بیان کرد: توجه به مستضعفین یکی از مسئولیت های شوراهای اسلامی است و بر اساس توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی باید به مناطق مستضعف نشین توجه ویژه داشت.

صادقلو از منتخبین شورا خواست تا از رقابت‌های درون شورایی که ضرر آن متوجه مردم و بیت‎المال است پرهیز کنند و خاطرنشان کرد: تولید فکر مستمر باعث زنده ماندن شوراها خواهد شد و یکی از ترازهای ارزیابی شورا باید تولید فکر و دیدگاه جدید باشد زیرا مردم بسیار هوشمند هستند.

وی یادآور شد: سلامت کار و صداقت مهمترین اصل است و کوچک‌ترین عمل عمل خوب خودش را نمایان می‎کند و انسان‌ها به دلیل صداقت و سلامت در دل‌ها جای می‎گیرند.

انتهای پیام/

سلام می گوید:

استاندار گلستان گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر از میان خودشان اقدام به انتخاب شهردار نکنند.
آخه چراااااااااااااااااااااااااااا
این همه هزینه کردند تا بشن شهردار ….. مگه استاندار در دوره های قبل ندیده که تو شهرمون 4 سال با هم دعوا میگرفتند تا یا خودشان یا فک و فامیلشان بشن شهردار ….. حالا این دوره پنجمی ها که 3 نفرشان از کارمندای شهرداری اند به امید اینکه در جایگاه کارمندی خود حداقل ترقی کنند و بشوند مسئول ادارشون، این حق را دارند که خود را کاندید شهرداری کنند
بنابراین، این گفته استاندار محترم برای شهر ما صادق نخواهد بود
با آرزوی موفقیت و سربلندی بر همه کارمندان ، پیشاپیش روز کارمند بر همه مبارک

ارسال نظر